Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 11 września, 2017 Tytuł artykułu

W Brzegu powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

Treść artykułu

Już niebawem w naszym mieście zostanie utworzony Środowiskowy Dom Samopomocy- placówka, która obejmie opieką około 30 osób dotkniętych zaburzeniami psychicznymi.

Środowiskowe Domy Samopomocy przeznaczone są dla osób, które w wyniku upośledzenia niektórych funkcji organizmu bądź też zdolności adaptacyjnych, wymagają pomocy do życia w środowisku rodzinnym i społecznym.

Pracownia malarsko- ceramiczna, plastyczno- manualna, czy też pracownia gospodarstwa domowego i treningu samoobsługi to pomieszczenia, które z całą pewnością przyczynią się do poprawy rozwoju wszystkich sfer funkcjonowania uczestników zajęć, w tym zwiększenia ich zaradności życiowej oraz samodzielności.

Środowiskowy Dom Samopomocy zostanie zlokalizowany w budynku należącym do Gminy Brzeg przy ul. 1 Maja 2

Projekt realizowany jest dzięki dotacji pochodzącej ze środków przeznaczonych dla gmin na realizację zadań z zakresu administracji rządowej tj. zadań związanych z planowaniem i rozwojem infrastruktury Środowiskowych Domów Samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Planowanie otwarcie placówki nastąpi na przełomie roku, w pomieszczeniach obecnie trwa remont, o szczegółach będziemy informować.

Nie zapomnij udostępnić: