Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 kwietnia, 2017 Tytuł artykułu

Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej 2017

Treść artykułu

Fotografia otworkowa to technika wykonywania zdjęć camerą obscurą, czyli światłoszczelnym pudełkiem- pierwowzorem aparatu, do którego wnętrza przez mały otwór wpada światło.

Od 1-30 kwietnia 2017 trwa w Brzegu druga już edycja Festiwalu Fotografii Otworkowej lokalnej imprezy wpisującej się w coroczne kwietniowe obchody Światowego Dnia Fotografii Otworkowej. Festiwal skierowany jest zarówno do osób interesujących się tego rodzaju fotografią, jak i takich, które nigdy wcześniej nie miały okazji zetknąć się z prototypem aparatu fotograficznego.
Organizatorami wydarzenia są uczestnicy zajęć fotograficznych prowadzonych przez Romana Barana w Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu.

Od dziś 22.04.2017 r. na Placu Polonii Amerykańskiej można obejrzeć wybrane prace uczestników zajęć prowadzonych w BCK. Każda z nich opatrzona jest QR codem, po zeskanowaniu go możemy dowiedzieć się jaką techniką i przy użyciu jakiej camery obscury wykonano daną pracę (czasem jest to czajnik, niekiedy pudełko po zapałkach).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tymi niezwykłymi dziełami sztuki.

Poniżej plakat przedstawiający szczegóły Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej 2017:

Nie zapomnij udostępnić: