Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Otwarcie nowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brzegu

Treść artykułu

Placówka prowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, działa przy Brzeskim Centrum Medycznym (szpitalu). Remont sprawił, że teraz ośrodek posiada osobną salę do oddawania krwi, punkt rejestracyjny, a także zaplecze socjalne z pomieszczeniem sanitarnym a nawet kącik dla dzieci.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele regionalnej Dyrekcji z Opola, a także przedstawiciele brzeskiego PCK i władz samorządowych miasta i powiatu w osobach Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz Starosty Brzeskiego Macieja Stefańskiego.

– Placówka, która wyglądem jest już jak z XXI wieku, z pewnością ułatwi działalność szpitala i środowiska krwiodawców. Sam byłem przed laty krwiodawcą i pamiętam, w jakich warunkach oddawano krew. Gratuluję efektów remontu i życzę owocnej pracy na rzecz ratowania życia – powiedział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Brzeskie Centrum działa we współpracy m.in. z PCK. Na ponad 5 tys. litrów w rejonie brzeskim, krwiodawcy z ramienia PCK oddają ponad połowę.

Nie zapomnij udostępnić: