Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 września, 2016 Tytuł artykułu

Wojsko remontuje Klub Garnizonowy. Miasto zapewniło współpracę przy realizacji inwestycji

Treść artykułu

Remont Klubu trwa od kilku tygodni. Przy budynku ustawiono rusztowania, a prace – jak wynika z informacji przekazanych przez wojsko – obejmują gruntowne odnowienie budynku, wraz z elewacją, oknami itd.

Od początku w sprawie tej inwestycji współpracę prowadzi Gmina Brzeg, deklarując pomoc w pracach zewnętrznych. Chodzi o współpracę np. przy rewitalizacji otoczenia zabytkowego budynku (zieleń, ogrodzenie). Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak porozumiał się w tej sprawie z wojskiem. Dlatego też armia rozszerzyła zakres prac i poza budynkiem prowadzi także remont ogrodzenia oraz otoczenia. Efekty już widać, a dodatkowo trwa przebudowa chodnika biegnącego wzdłuż Klubu.

– W tej sprawie jestem w stałym kontakcie zarówno z dowództwem brzeskiej jednostki jak i z bezpośrednimi przełożonymi zajmującymi się remontami. Muszę potwierdzić duże zaangażowanie wojska w inwestycję, a także współpracę w odnawianie zabytków na terenie naszego miasta, za co serdecznie dziękuję. Zwłaszcza, iż remont Klubu Wojskowego wpisuje się w prowadzoną rewitalizację dawnej miejskiej fosy na terenie Parku Centralnego – podsumowuje Burmistrz Wrębiak.

 

Nie zapomnij udostępnić: