Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 maja, 2016 Tytuł artykułu

Przedszkolaki z PP5 pomagają bezdomnym zwierzakom

Treść artykułu

Dnia 19 maja obchodziliśmy  w naszym przedszkolu „ Dzień Dobrych Uczynków”, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań na rzecz  ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Pomysłodawcą tej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, która zachęca do czynienia dobra w swoim otoczeniu i niesienia pomocy innym.

Choć potrzebujących dookoła jest bardzo wielu, postanowiliśmy skupić tym razem na bezdomnych zwierzętach, które same nie potrafią zabrać głosu w obronie swoich praw.

Aby wspomóc naszych czworonożnych przyjaciół zorganizowaliśmy zbiórkę żywności oraz innych przydatnych zwierzętom artykułów,  dla brzeskiego schroniska-„Przytuliska Przytul Psisko” znajdującego się w Brzegu na ul. Kruszyńskiej.

W zbiórkę , która trwała około dwóch tygodni, zaangażowaliśmy rodziców oraz dzieci z naszego przedszkola. Gromadziliśmy głównie suchą i mokrą karmę dla psów i kotów,  koce, miski oraz smycze. Zdarzały się jednak  również maskotki podarowane przez dzieci, aby umilić pieskom i kotkom pobyt w schronisku.

23 maja dzieci z dwóch najstarszych grup złożyły wizytę zwierzętom w schronisku i zaniosły to co udało się wspólnymi siłami uzbierać. Podziękowały one również pracownikom schroniska za ich codzienną pracę, miłość do zwierząt i opiekę nad nimi.

Udział w zbiórce wzbudził w naszych wychowankach wiele pozytywnych emocji. Miał na celu nie tylko niesienie konkretnej rzeczowej pomocy, ale również rozwijanie u dzieci odpowiedzialności, wrażliwości oraz opiekuńczości wobec zwierząt. Chcielibyśmy , aby nasze przedszkolaki również w dorosłym życiu , potrafiły nieść pomoc innym, a w szczególności tym słabszym i potrzebującym.

Nie zapomnij udostępnić: