Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 30 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Karolina Dorociak nową Księżną Księstwa Brzeskiego

Treść artykułu

Po Grzegorzu Kapeli i Jakubie Rusie to własnie kobieta objęła zaszczytną funkcję Księżnej Księcia Brzeskiego na kadencję 2016-2017. Jej wybór najwyraźniej przypadł poddanym do gustu, ponieważ zaraz po koronacji dokonanej przez Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, Księżną Karolinę natychmiast otoczyło grono dworzan.

Wybory przeprowadzono w dniu 30 kwietnia 2016 r. na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich. Głosować mógł każdy, kto zgłosił się do urny wyborczej. W sumie oddano 295 głosów. 21 było nieważnych, natomiast na Karolinę głosowało 274 osób, a na kontrkandydata Karoliny-Macieja Szczęsnego-72 głosy.

Tradycyjnie wyborom towarzyszyły koncerty i występy artystyczne dzieci i młodzieży. Był to zarazem pierwszy z festynów w ramach Dni Księstwa Brzeskiego.

Dodajmy, że nowa Księżna Brzeska ma 18 lat i jest uczennicą Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Interesuje się i zajmuje muzyką, występuje w sekcjach wokalnych BCK. Księżna Karolina zapowiedziała inwazję w jeszcze większe ukulturalnienie miasta i propagowanie uśmiechu na co dzień, a także promocję miasta.

Maciek Szczęsny to także muzyk, ma 18 lat.

Nie zapomnij udostępnić: