Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Jesteś świadkiem aktu wandalizmu, powiadom służby!

Treść artykułu

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Brzegu zwracają się z apelem do mieszkańców o pomoc w zapobieganiu aktom wandalizmu. Chodzi o kolejne dewastacje, jakie miały miejsce w miejskich szaletach w dniu 22 kwietnia. Każdorazowe „działanie” wandali to wydatek z naszych wspólnych miejskich funduszy, rzędu kilkuset złotych. Środki te za zamiast na usuwanie skutków wandalizmu, mogłyby zostać z powodzeniem spożytkowanie na podniesienie walorów atrakcyjności naszego miasta, jak to ma miejsce od kilku miesięcy. Zmiany widoczne są chociażby na miejskich skwerach, parkach i terenach zielonych. Dlatego też apelujemy o pomoc w zapobieganiu wandalizmowi, a także na pomoc w ujęciu sprawców. Jeśli są Państwo świadkami lub mają jakiekolwiek informacje, prosimy o pomoc. Nawet anonimową. Nie trzeba się przedstawiać, chodzi jedynie o przekazanie informacji o tym, że w jakim miejscu w naszym mieście są niszczone obiekty lub urządzenia. Telefon alarmowy policji to 112 lub 997, natomiast całodobowy monitoring miejski w komendzie Straży Miejskiej – tel. 77 416 06 60.

Informacje pozwolą w ujęciu wandali, a także na otworzenie zniszczonego mienia w ramach instytucji naprawienia szkody przez sprawców.

Oto zdjęcia przedstawiające smutne przykłady działalności wandali.

W dn 23.04.2016r ok. godz 4 na ul Toruńskiej (skrzyżowanie z ul. Słowackiego) podpalono kosz z odpadami w pobliżu latarni oświetlenia ulicznego. Skutkiem tego zdarzenia została zdewastowana latarni. Koszt naprawy uszkodzonego oświetlenia ok 4.500,00 zł.

– na Piastowskiej wyrwana klamka w drzwiach wejściowych w męskiej kabinie,
– na 6 lutego połamane dwie deski w męskim i w damskiej kabinie
i skradziony kran w męskim + grafika na drzwiach.
Nie zapomnij udostępnić: