Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 marca, 2016 Tytuł artykułu

Rusza rewitalizacja stawu w Parku Centralnym nad Fosą

Treść artykułu

Na razie specjaliści dokonują odławiania traszek i innych organizmów żywych z niecki parkowej. To pierwszy i zarazem niezbędny element działań, które pozwolą rozpocząć prace budowlane.

Roboty są zgłoszone i nadzorowane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Opolu. Polegają na usunięciu wszystkich chronionych żywych organizmów ze stawu, które byłyby zagrożone w wypadku prowadzenia prac budowlanych. Dlatego też prace podzielono na dwa etapy: pierwszy związany z odłowieniem wszystkich żyjątek w stawie, drugi-rozpoczęcie prac rewitalizacyjnych.

Przypomnijmy, że jak już wcześniej informował Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, inwestycja pod nazwą „Odbudowa zbiornika wodnego wraz z mostkiem na terenie Parku Centralnego od strony ulicy Piastowskiej w Brzegu” będzie realizowana od lutego do września. Projekt jest możliwy do przeprowadzenia dzięki uzyskaniu przez Gminę Brzeg wsparcia ze środków zewnętrznych pochodzących z Unii Europejskiej w wysokości ponad 864 tys. zł. W tym czasie zostanie przeprowadzonych szereg prac odnawiających zbiornik wodny. Ich efekty będą widoczne już jesienią.

– Jest to drugi etap realizacji projektu – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – W roku 2015 przebudowaliśmy mostek znajdujący się w parku i stanowiący przejście nad zbiornikiem. W tym  roku przed nami najpoważniejsze roboty polegające na gruntowej odnowie zbiornika.

Burmistrz przypomina, że realizacja inwestycji wpisuje się w rewitalizację rejonu ulicy Piastowskiej. Wspólnie z Powiatem Brzeskim przebudowano już część chodnika. W tym roku będzie kontynuacja prac remontowych deptaka, po drugiej stronie ulicy. Również wojsko planuje odnowić Klub Garnizonowy, a prace polegać mają na remoncie elewacji oraz ogrodzenia placówki.

Nie zapomnij udostępnić: