Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Będzie wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na brzeski ratusz

Treść artykułu

Dzięki wsparciu finansowemu uda się rozpocząć długo oczekiwane prace remontowe dachu i hełmu wieży jednego z najbardziej znanych zabytków miasta i zachodniej części naszego kraju.

Przez wiele lat nie udawało się uzyskać wsparcia z ministerstwa na remont ratusza. Tym razem okazało się, że resort kultury postanowił przyznać dotację na brzeski zabytek w ramach priorytetu „Ochrona zabytków” programu „Dziedzictwo kulturowe 2016”.

– Z ogromną radością przekazuję mieszkańcom miasta, turystom oraz wszystkim, którzy kiedykolwiek mieli okazję oglądać lub gościć w ratuszu, informację o przyznaniu nam ministerialnej dotacji – cieszy się Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Będę chciał rozpocząć prace już niebawem, oczywiście jeszcze w tym roku. Chodzi o dach ratusza i hełm wieży zegarowej. Nie oznacza to jednak zakończenia starań o dalsze wsparcie zewnętrzne na kontynuację prac w ratuszu. Kwota dotacji nie w pełni nas satysfakcjonuje, dlatego będziemy czynili starania w celu pozyskania kolejnych funduszy. Ratusz jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc naszego miasta i musi zostać całkowicie odnowiony.

Nie zapomnij udostępnić: