Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Kąpielisko przy ul. Korfantego: będzie dalsze oczyszczanie wody

Treść artykułu

 

Władze Brzegu spotkały się z przedstawicielami śląskiej firmy zajmującej się przywracaniem do użytku publicznego, zanieczyszczonych akwenów. W przypadku naszego miasta chodzi o zbiornik przy ul. Korfantego.

Popularne miejskie kąpielisko jest nieczynne dla mieszkańców od wielu lat. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak od kilku miesięcy prowadzi starania o przywrócenie akwenu do użytku publicznego. W tym celu śląska firma pod koniec ubiegłego roku przeprowadziła pierwsze działania mające na celu oczyszczaniu wody kąpieliska przy użytku specjalnego urządzenia-rezonatora.

W styczniu, podczas sesji Rady Miejskiej, firma prezentowała wyniki badań, które są obiecujące dla kąpieliska. Jakość wody uległa znacznej poprawie i to zaledwie w ciągu dwóch miesięcy pracy urządzenia. Radni zgodzili się na kontynuowanie prac. Tak aby przeprowadzić dalsze prace mające na celu szybkie przywrócenie akwenu do użytku.

Podczas roboczego potkania w gabinecie Burmistrza Brzegu omawiano warunki dalszej współpracy oraz kontynuacji działań na Korfantego. Jerzy Wrębiak podkreślał, że priorytetem jest, aby zbiornik przy ul. Korfantego stał się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Brzegu.

Decyzję odnośnie przekazania środków na ten cel podejmie Rada Miejska.

Nie zapomnij udostępnić: