Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 lutego, 2016 Tytuł artykułu

Na wierność Ojczyźnie

Treść artykułu

65 elewów, czyli żołnierzy służby przygotowawczej w ramach Narodowych Sił Rezerwowych złożyło przysięgę na wierność Ojczyźnie (12 lutego 2016 r.). Ceremonia miała miejsce na placu apelowym 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Świadkami przysięgi byli: kadra pułku, rodzice oraz najbliżsi młodych żołnierzy, a także przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu-Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz Starosta Brzeski Maciej Stefański.W imieniu mieszkańców oraz własnym, Burmistrz Wrębiak złożył gratulacje młodym żołnierzom, ich rodzicom, a także kadrze jednostki za trud wkładany w przygotowanie elewów do przyszłej zawodowej służby wojskowej.

Ceremonię przysięgi uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia oraz naszych artystów z Klubu Wojskowego w Brzegu-Grupy Inwencja. Saperzy przygotowali też pokaz działań antyterrorystycznych.

Młodzi żołnierze trafili do Brzegu z różnych regionów kraju. W brzeskiej jednostce przechodzą szkolenie podstawowe, które pozwoli im w przyszłości ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.

Dodajmy, że to pierwsza od kilku lat przysięga wojskowa na terenie naszej jednostki. Ostatnia miała miejsce przed wprowadzeniem zawodowej służby wojskowej i odbyła się w roku 2009.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Nie zapomnij udostępnić: