Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Ulica Reja na finiszu robót (zdjęcia)

Treść artykułu

Drogowe prace budowlane trwają aktualnie na odcinku od skrzyżowania Reja z Zakonnic, aż do wjazdu w ulicę Młynarką i rynek. To ostatni etap przebudowy Reja.Do szczęśliwego finału pozostało zaledwie kilkanaście metrów w linii prostej drogi.Najtrudniejszy fragment to łącznik Reja z rynkiem, gdzie też trwają już prace.

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak ma nadzieję, że najdalej do końca roku uda się uruchomić Reja. Prace są mocno zaawansowane, a dotychczas udało się bezproblemowo wykonać większość z zaplanowanych prac. – Postaramy się zdążyć przed świętami, o ile pogoda pozwoli – zapewniali pracownicy firmy drogowej wykonującej prace.

Burmistrz Wrębiak w czwartkowe popołudnie (17 grudnia) odwiedził plac budowy. Sprawdzał też stan zaawansowania robót. – Zrobiliście panowie już bardzo wiele, abyśmy nareszcie mogli cieszyć się w pełni tą drogą. Dziękuję za zaangażowanie i ciężką pracę. Jak widać, jest duża szansa, aby kolejna ulica odzyskała blask i to jeszcze przed świętami – mówił Jerzy Wrębiak.

Firmie budowlanej kibicują też okoliczni mieszkańcy. Codziennie sprawdzają postęp prac. Z konieczności wspominany odcinek Reja, pomiędzy Zakonnic, a rynkiem jest całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego i rowerowego. Z chodników mogą bez problemu korzystać piesi. Firma wykonująca prace chciałaby je sfinalizować do końca roku. W ten sposób ulica Reja, po raz pierwszy od 2009 r., byłaby całkowicie przejezdna.

Sfinalizowane prac na skrzyżowaniu Reja i Zakonnic oznacza powrót do dotychczasowej organizacji ruchu, czyli: ulica Dzierżonia (gdzie prowadzony był objazd) jest drogą jednokierunkową (na czas objazdu ruch był prowadzony w obu kierunkach). Ulica Polska, w kierunku Kapucyńskiej, jest Zamknięta. Zakończono natomiast przebudowę kolejnego odcinka Reja, od skrzyżowania z Polską do krzyżówki z Zakonnic. Miejsce to było wyłączone z ruchu przez ostatnich kilkanaście dni. Wcześniej wykonywano fragment od wjazdu z ulicy Kamiennej do krzyżówki z ulicą Polską. Przebudowa Reja ruszyła pod koniec lata.

Nie zapomnij udostępnić: