Skróty klawiszowe

 • TAB kolejny element
 • / wyszukiwarka
 • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
 • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 marca, 2020 Tytuł artykułu

BCK: Konkurs Recytatorski „Interpretacje Dziecięce”

Treść artykułu

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w:

Konkursie Recytatorskim „Interpretacje Dziecięce” 2020
Środa-Czwartek 18-19.03.2020
Miejsce konkursu: 
Biblioteka Miejska – Oddział dla Dzieci (ul. Jana Pawła II, 49-300 Brzeg)

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Brzegu. Przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Nabór zgłoszeń już się rozpoczął!

Termin nadsyłania zgłoszeń: 04.03.2020

Szczegóły konkursu zawiera Regulamin, który dostępny jest do pobrania poniżej – podobnie jak karta uczestnika (w dwóch formatach: .doc oraz .pdf). 

REGULAMIN KONKURSU: regulamin.docregulamin.pdf

KARTA UCZESTNIKA: karta.dockarta.pdf

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO: rodo.docrodo.pdf


Regulamin

Celem organizatorów konkursu jest propagowanie wartościowej literatury dla dzieci oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich umiejętności poza placówką szkolną.

Formuła konkursu nawiązuje do tradycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Towarzystwo Kultury Teatralnej dla uczniów szkół średnich i dorosłych.

Uczniowie, którzy zechcą kontynuować swoje artystyczne pasje na dalszych etapach edukacji,będą mogli skorzystać z doświadczeń zdobytych w szkole podstawowej.

1.Konkurs jest imprezą otwartą dla uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie Brzegu.

2. Konkurs będzie prowadzony w formie dwóch turniejów:

 • turniej recytatorski – uczestnik prezentuje jeden wiersz i fragment prozy (łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 10 min., zalecamy utwory krótsze i dostosowane do wieku wykonawcy),
 • turniej „wywiedzione ze słowa” – repertuar jest dowolny (wiersz lub fragment prozy, monolog literacki, collage tekstów ), forma prezentacji uwzględnia obecność rekwizytów, ruchu scenicznego, elementów kostiumu, łączenie słowa mówionego ze śpiewem. Czas prezentacji do 7 min.

3. Jury złożone z nauczycieli reprezentujących brzeskie szkoły podstawowe oceni:

 • dobór repertuaru,
 • dykcję,
 • interpretację,
 • w turnieju „wywiedzione ze słowa” brana będzie pod uwagę celowość użycia kostiumu i rekwizytu oraz sposób ich wykorzystania. Zachęcamy do poszukiwania rozwiązań symbolicznych i niekonwencjonalnych.

Organizatorzy mogą zaprosić do jury animatora o specjalności teatralnej.

4. Uczestnicy startują w trzech kategoriach wiekowych:

 • klasy I – III
 • klasy IV – VI
 • klasy VII – VIII

Łączna liczba uczestników z jednej placówki 7 uczniów (3 osoby z kl. I-III i 2 osoby z  kl. IV-VI  i 2 osoby z kl. VII-VIII). Prosimy o przeprowadzenie eliminacji szkolnych!!!

5. Uczestnicy otrzymają dyplomy za udział, laureaci nagrodzeni i wyróżnieni przez JURY otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie protokołu z eliminacji szkolnych wraz z kartami uczestników do 4 marca 2020 r. na adres instruktora odpowiedzialnego za organizację konkursu, e-mail: dorota1@wp.pl

7. Przesłuchania finałowe „Interpretacji Dziecięcych” 2020 odbędą się 18 marca (klasy I-III) oraz 19 marca (kl.IV-VI i VII-VIII) w Bibliotece Miejskiej Oddział dla Dzieci ul. Jana Pawła II. Rozpoczęcie przesłuchań w każdym dniu o godz. 9:00. Długość trwania imprezy zależy od ilości uczestników.

ZAPRASZAMY!

Nie zapomnij udostępnić: