Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 grudnia, 2019 Tytuł artykułu

Galeria BCK: Wernisaż wystawy malarstwa Michała, Krzysztofa i Jana Powałki

Treść artykułu

Brzeskie Centrum Kultury i Galeria Sztuki Współczesnej BCK serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy.

MALARSTWO 
Michał POWAŁKA, Krzysztof POWAŁKA, Jan POWAŁKA

Wernisaż:
Piątek (06.12.2019) – godz. 19:00, wstęp wolny
Galeria Sztuki Współczesnej BCK (Rynek, Ratusz, Brzeg)

Wystawa dostępna dla zwiedzających od 07.12.2019 – wstęp wolny. 


O WYSTAWIE:

Jest to wystawa twórczości trzech spokrewnionych artystów – ojca Jana i synów Michała i Krzysztofa. Przekaz wszystkich trzech artystów jest nasycony symbolizmem i surrealizmem. Twórcy dążą do tego by ich kompozycje i wieloznaczne treści oparte były o czytelną dla odbiorcy formę. Tematyka prac wiąże się z przemijaniem, przeobrażeniem i metamorfozą człowieka.

Bohaterowie obrazów zawieszeni są w czasie, na granicy rzeczywistości i podświadomości, zagubieni na granicy różnych światów. Artyści zapraszają widza do poszukiwania własnych interpretacji i budowania własnych relacji z prezentowanymi dziełami. Zapraszają do chwili refleksji nad własnym życiem.

O ARTYSTACH:

Krzysztof Powałka urodził się w 1985 roku w Czeladzi. W latach 2005-2010 był studentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Malarstwa. OD 2010 r. magister sztuki. Dyplom główny uzyskał w pracowni malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza, aneks w pracowni rysunku prof. Antoniego Cygana. W latach 2006-2007 był pracownikiem teatru działającego przy hotelu „Golf Hotel Paradiso” Peschiera del Garda we Włoszech, gdzie projektował kostiumy i dekoracje.

Michał Powałka urodził się w 1984 roku w Czeladzi. W latach 2004-2009 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Grafiki o specjalności Projektowanie Graficzne. Od 2009 r. jest magistrem sztuki. Dyplom główny uzyskał w pracowni Ilustracji i Rysunku Użytkowego prof. Tomasza Jury, aneks w pracowni malarskiej Zbigniewa Blukacza. W latach 2006-2007 był pracownikiem teatru działającego przy hotelu „Golf Hotel Paradiso” Peschiera del Garda we Włoszech, gdzie projektował kostiumy i dekoracje.

Jan Powałka urodził się w 1958 roku w Czeladzi. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Prowadzi Galerię Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

Nie zapomnij udostępnić: