Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 28 lutego, 2019 Tytuł artykułu

Galeria BCK: Wernisaż wystawy, pt. „Projekt osobisty” H. Bujak

Treść artykułu

Galeria Sztuki Współczesnej BCK i Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy:

„Projekt osobisty” 
HUBERT BUJAK 
Wernisaż: 01.03.2019 – g. 19:00 – Galeria Sztuki Współczesnej BCK (Rynek/Ratusz Brzeg)
Wystawa dostępna dla zwiedzających w dn. 01-14.03.2019.
Kurator wystawy: Krzysztof Wałaszek

Wstęp wolny


O WYSTAWIE: 

Tytuł wystawy „Projekt osobisty” jest autoironicznym komentarzem do własnej twórczości, oderwanej od pewnego rodzaju norm i aktualnie przyjętych konwencji artystycznych. Poczucie wyobcowania jest tutaj podwójne i przejawia się zarówno w wymiarze estetycznym, w treści poszczególnych prac jak i warstwie egzystencjalnej. To poczucie jest ceną jaką artysta płaci za „naiwne” próby poszukiwania niezależnej wypowiedzi opartej na własnych ideach i intuicjach.

BIO ARTYSTY: 

Hubert Bujak – urodzony w 1980 roku we Włoszczowej. W latach 2005-2010 studiował na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2010 roku obronił z wyróżnieniem pracę dyplomową pt. poszukiwanie struktury. Malarstwo i rzeźba są dla niego podstawowymi środkami artystycznego wyrazu.  Od momentu ukończenia studiów w 2010 roku, zrealizował szereg prac w ramach autorskich projektów artystycznych: ośmiu wystaw indywidualnych oraz kilkunastu wystaw zbiorowych.  W swojej twórczości, ściśle figuratywnej, artysta wykorzystuje proste formy, symbole, archetypy i motywy związane z kulturą znajdując dla nich odpowiednie, nowe konteksty. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Nie zapomnij udostępnić: