Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 sierpnia, 2018 Tytuł artykułu

Karawana Teatralna

Treść artykułu
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie teatralne!
PIĄTEK, 24.08.2018
KARAWANA TEATRALNA
RYNEK – BRZEG
– 19:00 – Kantor Wymiany gestów czyli Pobaw się ze mną – Teatr Formy Wrocław
– 20:00 – „Monsieur Charlie” – Teatr Hom Tychy

Wstęp wolny.


O WYDARZENIU: 

„KANTOR WYMIANY GESTÓW, czyli POBAW SIĘ ZE MNĄ” to wyjątkowy, plenerowy spektakl teatralny. Wykonawca – Wrocławski Teatr Formy. Idea projektu opiera się na przeprowadzeniu cyklu happeningów i warsztatów pantomimy w przestrzeni pleneru gdzie występuje  naturalnie duży ruch przechodniów. Narzędziem jest tu teatr ruchu, aktorzy – mężczyzna i kobieta będą umieszczeni w przyczepie campingowej specjalnie przygotowanej oznakowanej tak, aby przykuwała uwagę zarówno tych uczestników projektu, którzy przyjdą tam celowo na to zdarzenie jak i tych tzw. przypadkowych widzów.

Kanwą do przedstawienia jest motyw ożywających zapomnianych zabawek w starej szafie, które odgrywają przed oczyma widzów swoje komiczne acz wzruszające historie. W finale aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach mają doczepione linki do różnych części swojego ciała, za które widzowie  mogą pociągać z zewnątrz animując w ten sposób aktorów – marionetki, wchodząc jednocześnie z nimi w interakcję. Tworzą w ten sposób zdarzenia czynności, czy rzeczywistość, którą sami tworzą. Działaniu towarzyszy  muzyka

Jestem przekonany, że dotykamy w ten sposób istoty teatru, gdzie o taką interakcję i aktywność widza zabiegamy, widz staje się aktywny, nie jest tylko biernym gapiem. Zdarzenie adresowane jest do odbiorcy w różnym wieku od najmłodszych lat do wieku sędziwego nie ma żadnego ograniczenia. Zdarzeniu będzie towarzyszyła muzyka. Scenografię tworzy m.in  przyczepa campingowa 6 m dł.  specjalnie dla celów spektaklu  kolorowo oznakowana. Spektakl – Happening uliczny ma szansę przez swoją otwartą formę, dotrzeć do dużej liczby odbiorców potencjalnych odbiorców akcji. Da szansę zetknięcia się z żywym aktorem i sytuacją, która jest alegorią kontaktu między ludźmi prawdziwą, nie wirtualną rzeczywistością. Oprócz walorów stricte rozrywkowych i groteskowych, stawia również pytanie o to czy i jak dalece możemy wpływać na życie innych ingerując w ich intymny świat a tym samym na swoje. Przełamując stereotypy i barierę wstydu.

Kantor Wymiany Gestów bawiąc w jakiś sposób uczy. Kultura jest naszą wspólną sprawą. Opracowanie i prawa autorskie: Józef Markocki

„Monsieur Charlie” to 3 etiudy komiczne utrzymane w estetyce niemego kina, inspirowane twórczością Charliego Chaplina. Ilustrację muzyczną jest gra tapera. Spektakl wykorzystuje „tylną” projekcję wyświetlaną na ekranie o rozmiarach wys. 3 m na szer. 4 m. Spektakl otrzymał nagrodę za kreację zespołową na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku w 2017 oraz nagrodę za rolę główną na Top Off festiwal w Tychach w 2017 roku.
Spektakl nagrodzony za kreację zbiorową na XIX Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku oraz nagrodą aktorską za rolę tytułową na TopOFFestiwal 2017. Spektakl bez ograniczeń wiekowych.
Nie zapomnij udostępnić: