Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

DNI KSIĘSTWA BRZESKIEGO 2018

Treść artykułu

Brzeskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na największą miejską imprezę roku!

DNI KSIĘSTWA BRZESKIEGO 2018
30.04-03.05.2018

Wydarzenia odbędzie się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka.

#DKB2018

Polub stronę Dni Księstwa Brzeskiego 2018 w portalu facebook i otrzymuj bieżące informacje na temat artystów i programu #DKB2018 – kliknij tutaj.


KLIKNIJ TUTAJ I KUP BILET JUŻ TERAZ! 

(Cena biletów: 7 zł / od osoby. Bilety dotyczą imprez organizowanych w dn. 1-2.05.2018 na terenie Stadionu Miejskiego w Brzegu. Bilet w cenie 7 zł obowiązuje na jeden dzień koncertowy dla jednej osoby z możliwością wielokrotnego wchodzenia i opuszczania terenu imprezy. Bilety mają formę opaski na rękę. Bilety zakupione online – dostępne na stronie www.kupbilecik.pl należy wymienić na opaski wstępu. Bilety w sprzedaży stacjonarnej dostępne są w Punkcie Informacji Turystycznej w Brzegu oraz w dniu imprezy w kasach przy Stadionie Miejskim. Informacja o biletach, promocjach i rabatach dostępna tutaj).


AKREDYTACJE PRASOWE – INFORMACJE I FORMULARZ DO POBRANIA TUTAJ

Press Pack – plakat, baner, grafiki fb – do pobrania tutaj. 


PROGRAM DNI KSIĘSTWA BRZESKIEGO 2018:

SOBOTA 28.04.2018
MOSiR Brzeg
Brzeska Gra Miejska – „Książęce Manewry” – informacje tutaj

Klub Strefa Muzyki:
godz. 22:00 – Oficjalne Before Party #DKB2018, wstęp zgodny z Regulaminem Klubu

PONIEDZIAŁEK 30.04.2018 
Duża Scena BCK:
godz. 12:30 – Uroczysta Inauguracja XXV Festiwalu Piosenki Angielskiej „Face The Music” 2018 – I część przesłuchań konkursowych, wstęp wolny
godz. 17:00 – II część przesłuchań konkursowych XXV FPA, wstęp wolny

NOK Herbaciarnia: 
godz. 19:00 – Klubowe Granie – Koncert zespołu Duet Apasjonata, wstęp wolny
godz. 21:00 – Klubowe Granie – Koncert zespołu Kapela Timingeriu, wstęp wolny

WTOREK 01.05.2018 – dzień główny #1
Stadion Miejski w Brzegu, wstęp: bilety w cenie 7 zł/os. (informacje o biletach wyżej):
godz. 16:00 – Otwarcie bram dla publiczności
godz. 17:00 – Koncert zespołu Chilli Crew
godz. 18:15 – Koncert galowy XXV Festiwalu Piosenki Angielskiej
godz. 19:45 – Koncert zespołu Mr&Mrs
godz. 21:00 – Gwiazda wieczoru: GRZEGORZ HYŻY

Stara Karczma Brzeg:
godz. 19:00 – Klubowe Granie – Koncert zespołu Paweł Lipka Band, wstęp wolny

ŚRODA 02.05.2018 – dzień główny #2
Stadion Miejski w Brzegu, wstęp: bilety w cenie 7 zł/os. (informacje o biletach wyżej):
godz. 16:00 – Otwarcie bram dla publiczności
godz. 17:00 – Koncert zespołu 404505606
godz. 18:30 – Ogłoszenie wyników wyborów na Księcia lub Księżną Księstwa Brzeskiego 2018/2019
godz. 19:00 – Koncert gwiazdy wieczoru: SARSA
godz. 21:00 – Koncert gwiazdy wieczoru: ZAKOPOWER

CZWARTEK 03.05.2018:
Obchody Święta Konstytucji 3. Maja, wstęp wolny
godz. 12:45 – Kościół św. Mikołaja: Msza św. z okazji uchwalenia Konstytucji 3. Maja
godz. 13:45 – Pl. Polonii Amerykańskiej: Uroczysty Apel  okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja
godz. 14:15 – Duża Scena BCK: Spektakl muzyczno-teatralny, pt. „Niepodległa” w wykonaniu grupy Antytemat Productions BCK

Restauracja „3 życzenia”:
godz. 20:00 – Klubowe Granie – Koncert zespołu Blues Galeria, wstęp wolny

01-03.05.2018 Klub Bajka:
godz. 22:00 – Klubowe Granie – Impreza z DJ’em

Plan może ulec zmianie. 


INFORMACJA O GWIAZDACH WIECZORU:

01.05.2018 – GRZEGORZ HYŻY

O artyście:
Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży zadebiutował w sposób, w jaki nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta. Premiera debiutanckiego albumu „Z całych sił“ miała miejsce 27 maja 2014 roku. Od tamtego momentu światło dzienne ujrzało 5 singli, wszystkie podbiły serca słuchaczy i okazały się wielkimi przebojami ( ok 30 milionów odtworzeń klipów na youtube). Niezwykłą wrażliwość Grzegorza podkreślają także niebanalne polskie teksty, które oprócz samego wokalisty napisali m.in. Wojciech Łuszczykiewicz, Kamil Durski, czy wreszcie Karolina Kozak.
W 2017 roku Grzegorz Hyży wydaje „Momenty“. Drugi, długo wyczekiwany album to w karierze artysty moment szczególny. Otwiera bowiem nowy etap, naznaczony o wiele większą świadomością stylu i artystyczną ambicją. Kilkaset koncertów zagranych przez ostatnie trzy lata przełożyło się na większą pewność siebie, którą słychać w każdym zaśpiewanym przez wokalistę dźwięku. Muzycznie „Momenty” to mądry i szlachetny flirt dwóch światów – mainstreamowego rocka i krainy nowoczesnego indie.

Grzegorz, razem z zespołem zagrał ponad 250 koncertów, 2 trasy klubowe, wystąpił na największych festiwalach w Polsce; Sopot Festiwal, Festiwal w Opolu, Festiwal Top of the Top, Trasa Lato Zet i Dwójki. I nie zwalnia tempa!!!


02.05.2018 – SARSA: 

O artystce:

Sarsa – to kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Teledyski do jej twórczości mają ponad 100 milionów odtworzeń! Laureatka licznych konkursów na twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic..To tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną. Jej charakterystyczny wokal stylistycznie stawiany był obok głosu Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sia, CocoRosie. Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Została okrzyknięta największym i najbardziej osobliwym debiutem ostatnich lat.
Sarsa jest cenioną songwriter’ką – sukcesy odnosi nie tylko ze swoimi utworami, ale również z radiowymi hitami, które tworzy dla innych polskich artystów!


02.05.2018 – ZAKOPOWER:

O zespole:

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.
Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenieWorld Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad, Eurocultured w Manchesterze, w Petersburgu oraz na węgierskim Sziget Festiwal. Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie (Mumbaj), Maroko, Węgry (Budapeszt A38 ), Włochy, Niemcy (Kolonia, Berlin, Oberhausen), Chorwację (Zagrzeb, Mocvara), Belgię (Bruksela, Ancienne Belgique ), Litwę (Wilno), Białoruś (Mińsk, Grodno), Ukrainę (Winnica), Rosję (Petersburg), USA (Chicago, Nowy Jork, New Jersey), Kanadę (Toronto). W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy’s Polish Weekend Londynie w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela. Kolejny „krok” na Wyspach to trasa koncertowa w 2012 roku. Zakopower zebrał pokaźną publiczność na swojej mini-trasie: 6 koncertów w klubach O2 i HMV w Glasgow, Edynburgu, Birmingham, Londynie, Bristolu i Bournemouth!

Skład zespołu:

Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka,
Bartek Kudasik głos, altówka, skrzypce;
Wojciech Topa głos, skrzypce;
Józef Chyc głos, basy podhalańskie;
Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal głos, perkusja;
Tomek Krawczyk gitara elektryczna;
Michał Trąbski gitara basowa
Dominik Trębski trąbka

Nie zapomnij udostępnić: