Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 listopada, 2017 Tytuł artykułu

Galeria Sztuki Współczesnej BCK: Wernisaż wystawy „Okoliczność zdarzeń”

Treść artykułu

Galeria Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa, pn.:

„OKOLICZNOŚĆ ZDARZEŃ”
czwartek 9.11.2017 – godz. 18:00
Galeria Sztuki Współczesnej BCK (Brzeg: Rynek-Ratusz)
Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Kurator wystawy: Krzysztof Wałaszek – wystawa jest efektem współpracy Galerii Sztuki Współczesnej BCK z Akademią Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu

Wystawa dostępna będzie w dniach 9-21.11.2017 – wstęp bezpłatny.

Strona wydarzenia w portalu Facebook – kliknij tutaj.


O ARTYŚCIE: 

Andrzej Rafałowicz urodził się w 1981 r. w Sokółce (województwo podlaskie). Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Artura Grottgera w Supraślu. W latach 2002-2008 studiował na Akademii Sztuk Pięknych imienia Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa i z projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce zrealizował w pracowniach profesora Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego i profesora Wojciecha Kaniowskiego. Od 2008 r. pracuje jako asystent na macierzystej uczelni. Zajmuje się głównie malarstwem, choć w swoich poszukiwaniach twórczych sięga także do innych dyscyplin, takich jak grafika czy ceramika.

W swojej twórczości czerpie z wielu źródeł inspiracji, wśród nich, wskazuje na najważniejsze: bizantyjskie i ruskie malarstwo ikonowe, pop-art a także język komunikacji wizualnej: znaki informacyjne, ostrzegawcze, piktogramy itp. Jednym z najczęstszych tematów obrazów Andrzeja Rafałowicza są „zwyczajne” przedmioty bądź fragmenty architektury czy pejzażu, wycięte z oryginalnych kontekstów i przy pomocy pewnych zabiegów artystycznych przeniesione w przestrzeń metaforyczną. Każde z tych przedstawień, mimo, że oparte na empirycznych doświadczeniach prywatnej przestrzeni, staje się pewną uniwersalną ideą, substancją abstrakcyjną.

Nie zapomnij udostępnić: