Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 sierpnia, 2017 Tytuł artykułu

Klubowe Granie BCK: Tandeta Blues Band

Treść artykułu

Brzeskie Centrum Kultury zaprasza na koncert zespołu:

TANDETA BLUES BAND
Sobota 26.08.2017 – godz. 20:30
Niezależny Ośrodek Kultury „HERBACIARNIA” Brzeg
Wstęp wolny

Koncert odbywa się w ramach odbywających się w Brzegu w dniach 25-26.08.2017 John Lee Hooker Day oraz jest jednocześnie wpisany w akcję „Klubowe Granie” – „Kulturalne wakacje 2017”. Plan wszystkich koncertów koncertów w ramach John Lee Hooker Day Brzeg 2017 znaleźć można tutaj, a plan „Kulturalnych wakacji 2017” tutaj.

 


O zespole: 

Tandeta Blues Band (TBB) powstała w 1988r. na przełomie lipca i sierpnia. W skład zespołu wchodzili: Jan Jankowski – perkusja, Krzysztof „Uganda” Matysiak – gitara, Tomek Gajewski – harmonijka ustna, Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew. W tym składzie wzięli udział w turnieju miast „Kłodzko – Krotoszyn” w roku 1988. Materiały z koncertu zostały zarejestrowane na żywo przez TVP2 i znajdują się w archiwum Telewizji Polskiej.
Po turnieju miast TBB zawiesiła swoją działalność. W ciągu 3 miesięcy działalności grupy powstało 7 własnych utworów, z czego 4 przetrwały do dziś. Reaktywacja grupy nastąpiła w 2013 r. – na przełomie stycznia i lutego. W skład zespołu weszli wtedy: Tomek Gajewski – gitara, harmonijka ustna, Michał Sokół – perkusja, (Domniemani), Leszek Sworowski – gitara basowa, śpiew. Kapela zagrała w tym składzie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koźminie oraz na festiwalu Las, Woda i Blues. W czerwcu bieżącego roku nastąpiła zmiana perkusisty, do kapeli dołączył Paweł Świca. (…) W obecnym składzie TBB wystąpili na festiwalu Wetwater w Moryniu, gdzie zajęli 2. miejsce w festiwalowym konkursie kapel. Wzięli także udział w projekcie Jarocin Come Back oraz festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, gdzie zespół otrzymał wyróżnienie. Zagrali również koncert w Krotoszynie, Radzyniu oraz w Nowej Soli.

(źródło: https://www.facebook.com/pg/TandetaBluesBand)


JOHN LEE HOOKER DAY – BRZEG 2017

22 sierpnia 2017 roku przypada 100 rocznica urodzin Johna Lee Hookera, muzyka bluesowego, który był przez dekady inspiracją i natchnieniem zarówno czarnych jak i białych muzyków grających bluesa oraz gatunków z bluesa się wywodzących (czyli w praktyce wszystkich typów muzyki rozrywkowej powstałej po roku 1960). Zarazem Brzeg ma wyraziste tradycje bluesowe, chociażby dzięki wieloletniej działalności Jana Grajewskiego, Pawła Lipki, Jana Mozolewskiego czy nieżyjącego już Cezarego Czternastka, a także sporej grupy mniej znanych muzyków. W skład planowanego wydarzenia wchodzić będą dwa dni koncertowe, każdy kończący się otwartym jam-session, w ramach którego każdy będzie mógł zagrać w dowolnym składzie, także osoby wcześniej niezapowiedziane, młodzi entuzjaści i rozentuzjazmowani amatorzy.

John Lee Hooker Day Brzeg 2017

Piątek, 25 sierpnia 2017, Niezależny Ośrodek Kultury „Herbaciarnia”, ul. Jana Pawła II 20, 49-300 Brzeg
Godzina 18:00 – Blues Galeria
Godzina 19:00 – Lipka&Przyjaciele
Godzina 20:30 – Bluesferajna
godzina 22:00 – jam-session

Sobota, 26 sierpnia 2017, Niezależny Ośrodek Kultury „Herbaciarnia”, ul. Jana Pawła II 20, 49-300 Brzeg

Godzina 18:00 – J.E.J. Band
Godzina 19:00 – Arek Zawiliński
Godzina 20:30 – Tandeta Blues Band
Godzina 22:00 – jam-session

Nie zapomnij udostępnić: