Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 maja, 2017 Tytuł artykułu

Galeria BCK: Wernisaż wystawy, pn. „Ku Pamięśni”

Treść artykułu

Galeria Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy, pt. „Ku Pamięśni”.

Piątek, 26.05.2017 – godz. 19:00, wstęp wolny. 
Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w terminie 26-30.05.2017
Miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej, Rynek-Ratusz, Brzeg.

Wystawa jest kolejnym przedsięwzięciem, które zostanie zrealizowane w ramach współpracy pomiędzy Brzeskim Centrum Kultury, Galerią Sztuki Współczesnej BCK a Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

O wystawie: 

„Wszyscy w żalu połączeni mają smutną acz serdeczną przyjemność zaprosić na wystawę „KU PAMIĘŚNI”, będącą projektem kuratorskim dwóch studentek z pracowni rysunku prof. Krzysztofa Wałaszka, Emilii Dudziec i Magdaleny Kanawki.
Prace zaprezentowane na wystawie będą podsumowaniem życia studentów pracowni 209 i nie tylko, odpowiedzią na nurtujące pytania: „Czym są mięśnie?”, „Czym jest pamięć kupy mięśni?”, bez ograniczeń formalnych. Z połączenia ich sił powstał zbiór różnych prac, od klasycznych rysunków, skupiających się na cielesności po bardziej konceptualne rzeczy. „O to nam chodziło, żeby pokazać różne spojrzenia.” – powiedziały autorki projektu.” (źródło: https://www.facebook.com/events/1554048077961662/)

Michał Rypel z Akademickiego Radia Luz o wystawie: 

– „(…) Wystawa jest nie tylko zbiorem doświadczeń życiowych wybranej grupy studentów, ale i podkreśleniem stanowiska wobec jej głównego tematu. Zebrane prace starają się definiować znaczenie mięśni, zarówno w formie pojedynczej, jak i w tytułowej „kupie”. W wyniku tych rozmyślań powstały różnorodne projekty, od klasycznych rysunków, wiernych cielesności, po dzieła konceptualne. Jak przyznały kuratorki, chodziło właśnie o różnorodność (…)” (źródło: http://radioluz.pwr.edu.pl/2017/05/13/wystawa-ku-pamiesni/)

Lista uczestników wystawy:

Agata LANKAMER, Agnieszka KRAWCZYK, Anna DREWNIAK, Jakub MICHAŁKIEWICZ, Karolina ŁUPIŃSKA, Klara ROZPONDEK, Magdalena STOCH, Paulina KACZMAREK, Szymon PALKA, Weronika OKOŃ, Nikola ZYCH, Anna SZALWA, Agata DOMŻAŁ, Joanna KRAJEWSKA, Hanna KUJDA, Maria PINKOWSKA, Agnieszka PIOTROWSKA, Maria PINKOWSKA, Anna IWANICKA, Aklima IQBAR, Albert WROTNOWSKI, Aleksandra SĘCZYK, Jola WOŁĄKIEWICZ, Justyna WOJTAŚ, Kornelia MICHOŃ, Monika TYSZECKA, Patrycja KOWALIK, Sandra IGNATOWICZ, Sylwia SZOŁTYSEK, Urszula MADERA, Weronika MARCINOWSKA, Klaudia WYDRA, Krzysztof WAŁASZEK, Magdalena KANAWKA, Emilia DUDZIEC.

– See more at: http://bck-brzeg.pl/13770-2/#sthash.dP1v3KON.dpuf

Nie zapomnij udostępnić: