Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 września, 2016 Tytuł artykułu

Narodowe Czytanie ” Quo vadis” w Brzegu

Treść artykułu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu była organizatorem brzeskiej akcji Narodowego Czytania, która odbyła się 3 września 2016 r.

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, a rok temu czytano „Lalkę” Bolesława Prusa.

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Tak jak w roku ubiegłym brzeskie Narodowe Czytanie wsparła Cukiernia Kawiarnia Bombonierka. Spotkanie literackie przy kawie na ul. Długiej trwało od 10.00 do godz.13.00, a rozpoczął je Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak fragmentem „Petroniusz obudził się koło południa”.

Kolejne części odczytali:
Katarzyna Oćwieja-Grądziel, DYREKTOR MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. KSIĘCIA LUDWIKA I W BRZEGU- „Zamach na Ligię”

Oskar Michalak- KIEROWNIK DS. ORGANIZACJI IMPREZ I MARKETINGU BRZESKIEGO CENTRUM KULTURY- „Co zaszło między Ligią a Winicjuszem w pałacu cezara”

Violetta Jaskólska-Palus, DYREKTOR PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 6 W BRZEGU- „Ligia ucieka i kryje się przed Winicjuszem”

Rafał Ochociński, REDAKTOR NACZELNY SERWISU INFORMACYJNEGO TUBA BRZEGU- „Ligia odnaleziona”

Katarzyna Zawistowska, POMOC ADMINISTRACYJNA W BIURZE PODATKÓW I OPŁAT URZĘDU MIASTA BRZEG- „Winicjusz, Ligia – odcienie miłości”

Anna Głogowska, WOLONTARIUSZ MIEJSKI BRZEGU- „Rzym się pali!”

Dariusz Byczkowski, RADNY SEJMIKU WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO- „Chrześcijanie fałszywie oskarżeni”

Wojciech Komarzyński, RADNY RADY MIEJSKIEJ BRZEGU- „Przepyszny amfiteatr”

mjr Błażej Lenard, SZEF SEKCJI WYCHOWAWCZEJ I PUŁKU SAPERÓW IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W BRZEGU- „Krzyżowy las”

Magdalena Kłoda, KIEROWNIK WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ PRZY BSSM BRZEG- „Nowe, wspaniałe widowisko”

Aleksandra Wybult, KIEROWNIK DZIAŁU UDOSTĘPNIANIA ZBIORÓW MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. KSIĘCIA LUDWIKA I W BRZEGU- „Koniec igrzysk”

Czytelnicy, którzy przynieśli własny egzemplarz „Quo vadis” mogli oznaczyć go okolicznościową pieczęć upamiętniającą akcję.

 

 

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: