Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 stycznia, 2023 Tytuł artykułu

BCK: „Edukacja Rity” – Wrocławski Teatr Komedia

Treść artykułu

Rozpoczęcie: 31-03-2023 19:00:00

Zakończenie: 31-03-2023 21:00:00

Lokalizacja: Brzeskie Centrum Kultury, Mleczna, Brzeg, Polska

Wrocławski Teatr Komedia i Brzeskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl:

EDUKACJA RITY
Piątek, 31.03.2023 – godz. 19:00
Duża Scena BCK


Bilety dostępne w sprzedaży od 06.12.2022.

Cena regularna: 90 zł – normalny, 85 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści posiadający ważną legitymację lub inny dokument potwierdzający prawo do skorzystania ze zniżki).

Bilety dostępne wyłącznie w kasach stacjonarnych BCK i Punktu Informacji Turystycznej. Rezerwacje dokonane po 06.12.2022 należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni roboczych. Po tym czasie zostaną anulowane.


O SPEKTAKLU:

Edukacja Rity Willy’ego Russella to opowieść o ludziach, których dzieli niemal wszystko. On – uniwersytecki profesor, znakomity uczony, ale – alkoholik. Ona – żądna wiedzy, ambitna fryzjerka, która zapisuje się na Wolną Wszechnicę, by poprzez studia nad literaturą nadać sens swojemu życiu i wejść w zamkniętą dla niej krainę wartości, jakie niesie kultura i ludzi, którzy do tej krainy należą. Pierwsze skojarzenie to Pigmalion G.B. Shawa, ale Russell wokół tego skojarzenia oplata inną nieco historię – mocno popijający Frank okazuje się znakomitym nauczycielem, pełnym pasji i zrozumienia dla swej uczennicy. Rita czyni stałe postępy, ale też przecho­dzi swoistą ewolucję, wtapiając się coraz bardziej w obce jej jeszcze niedawno śro­dowisko. Czy nie traci przy tym prawdziwej siebie? Na początku między Frankiem-mistrzem a Ritą-uczennicą rodzi się konflikt, ale okazuje się, że w sumie mają sobie wiele do dania, że ich relacja wzbogaca obie strony… Rodzi się przyjaźń, może nawet coś od przyjaźni gorętszego? Wyreżyserowana przez Wojciecha Dąbrowskiego Edukacja… pokazuje wszystkie subtelności relacji dwojga jakże różnych – i jakże podobnych! – ludzi…

TWÓRCY:

Autor: Willy Russell
Przekład: Karol Jakubowicz
Reżyseria: Wojciech Dąbrowski
Scenografia: Paweł Motas
Kostiumy: Bajka Tworek
Opracowanie muzyczne: Bartosz Pernal
Czas trwania: 100 minut
Premiera: 16.12.2012

OBSADA:
Rita: Magdalena Margulewicz
Frank: Wojciech Dąbrowski
Saksofon: Karolina Pernal

Nie zapomnij udostępnić: