Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 9 listopada, 2022 Tytuł artykułu

BCK: Spektakl „108 kostek cukru” – Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha

Treść artykułu

Zapraszamy na spektakl w ramach programu TEATR POLSKA: 

„108 KOSTEK CUKRU”
Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Duża Scena BCK
Czwartek, 17.11.2022 – godz. 19:00

Bilety: 20 PLN – dostępne online:    oraz stacjonarnie w kasie Punktu Informacji Turystycznej i BCK – rezerwacje tel. 77 416 99 86 wew. 100 i 77 416 00 40. W przypadku rezerwacji telefonicznej – bilety należy zakupić w ciągu 3 dni roboczych od zarezerwowania. Po tym czasie, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana. 


Uwaga! Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z aktorką Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego.


O SPEKTAKLU:

Spektakl w reżyserii Agaty Puszcz powstał na kanwie pamiętnika należącego do młodej dziewczyny, odnalezionego w gruzach Warszawy tuż po Powstaniu. Irena Sierakowska zginęła w Powstaniu Warszawskim. Wiele lat później w rodzinie Sierakowskich urodziła się kolejna Irena, która została aktorką Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Są miejsca na mapie Warszawy, do których współczesna Irena boi się chodzić, bo wpada tam w stany paniki. Są też czasami miejsca na jej ciele – dziwne wysypki i plamy, które uaktywniają się nagle, a po kilku godzinach znikają. Irena-aktorka szuka przyczyny tych zdarzeń, aż wpada na trop – małe pudełko z pamiątkami, pudełko pamięci. W tym pudełku znajduje się częściowo zwęglony pamiętnik pisany przez Irenę Sierakowską w sierpniu 1944 roku, którego fragmenty nadal jeszcze można odczytać.

Kameralne przedstawienie w adaptacji Zuzanny Bojdy opowiada o prawdziwej historii jednostki uwikłanej w wielkie wydarzenia oraz o prawdziwych emocjach towarzyszących odkrywaniu rodzinnej tajemnicy. Temat Powstania pozostaje żywy i wciąż działa silnie w różnych częściach Polski. To opowieść o wojnie z perspektywy kobiety i cywilki, ale także z perspektywy osoby, która – zwłaszcza współcześnie – nie może jej pojąć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl realizowany w ramach programu Teatr Polska realizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie. 


108 KOSTEK CUKRU

Tekst: Zuzanna Bojda na podstawie powstańczego pamiętnika Ireny Sierakowskiej
Reżyseria: Agata Puszcz
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur
Muzyka: Krzysztof Kaliski
Video: Przemysław Jeżmirski
Zdjęcia: Tobiasz Papuczys
Lekcje stepowania: Dariusz Dudzik
Inspicjentka: Anna Solarek
Obsada: Irena Sierakowska

Nie zapomnij udostępnić: