Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 czerwca, 2017 Tytuł artykułu

Koncepcja przebudowy dróg gminnych – ulice B. Chrobrego i Kamienna

Treść artykułu

W związku z realizacją dokumentacji projektowej przebudowy dróg gminnych – ulic Kamiennej i Chrobrego w Brzegu prezentujemy koncepcję zagospodarowania przedmiotowych ciągów komunikacyjnych.

W ramach projektu założono przewężenie jezdni zarówno ulicy Kamiennej jak i ulicy B. Chrobrego (na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Kamiennej) do 6,0 metrów. Ulica Kamienna pozostanie ulicą o ruchu dwukierunkowym, natomiast ulicą Chrobrego będzie można poruszać się jedynie w jednym kierunku od Kamiennej do Piastowskiej. Jest to konsekwencja zatwierdzonej już organizacji ruchu na ul. Powstańców Śląskich, która po wybudowaniu ronda również ma być drogą jednokierunkową (od Piastowskiej do Ofiar Katynia). Na ulicy B. Chrobrego przy włączeniu się w drogę powiatową planowany jest podział ruchu na dwa niezależne pasy ruchu. Nawierzchnie przebudowywanych ulic pozostaną z materiałów kamiennych.

W związku z powyższym zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniem projektowym. Ewentualne uwagi przyjmowane będą do dnia 19.06.br.

Nie zapomnij udostępnić: