Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 22 czerwca, 2021 Tytuł artykułu

Gala wręczenia nagród „Primus inter Pares i Primus 2021”

Treść artykułu

Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowanie tego co minęło i nagrodzenie tych, którzy przyczynili się do uświetnienia miasta na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Uroczysta gala wręczenia statuetek Primus i Primus Inter Pares dla najlepszych uczniów szkół podstawowych to już brzeska tradycja, której nie może zabraknąć w corocznym kalendarzu wydarzeń miasta. W tym roku 22 czerwca 2021r.  uroczystość ta odbyła się w Sali Sportowej przy ul. Oławskiej i przewodniczył jej Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Obecni byli również Przewodnicząca Rady Miejskiej – Renata Listowska, członkowie komisji oświaty oraz zastępca Burmistrza Brzegu Tomasz Witkowski i Kierownik Biura Oświaty Elżbieta Ochmańska – Jurkowska a także przedstawiciele związków zawodowych. Ceremonię wręczenia statuetek prowadziła Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 odpowiedzialna za oprawę artystyczną i prawidłowy przebieg uroczystości.  Na deskach sali sportowej tym razem zaprezentowali się szkolni artyści oraz absolwent Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 8 – Damian Lis z występem solowym.

Statuetki z rąk Burmistrza odebrało 56 uczniów, w tym 16 uczniów uzyskało tytuł Primusa Inter Paresa natomiast 40 uczniów tytuł Paresa. Sukces uczniów to ogromna zasługa zarówno nauczycieli jak i rodziców. Wśród 27 nauczycieli przygotowujących uczniów do licznych konkursów, olimpiad i turniejów 5 otrzymało medal Primus Inter Pares, a 22 medal Primus. Rodzice natomiast odebrali z rąk Burmistrza listy gratulacyjne.

Z uwagi na pandemię przy tej okazji zostały również wręczone nagrody laureatom i finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty na szczeblu wojewódzkim.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: