Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 25 marca, 2021 Tytuł artykułu

Nauczyciele z brzeskich szkół podstawowych otrzymali laptopy w ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”

Treść artykułu

W środę 17 marca br. w Regionalnym Zespole Wsparcia Edukacji w Opolu, dyrektorzy brzeskich szkół podstawowych odebrali laptopy zakupione w ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”. Projekt jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Sprzęt trafił do szkół podstawowych dzięki inicjatywie Zarządu Województwa Opolskiego. Projekty wyposażenia nauczycieli w regionie w sprzęt do nauki zdalnej, przez samorząd województwa opolskiego, to inicjatywa unikatowa w skali całego kraju.

Szkoły podstawowe dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeg otrzymały 162 laptopy. W tym:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 – 32 laptopy
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki – 47 laptopów
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika – 29 laptopów
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego – 26 laptopów
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego – 28 laptopów.

Część laptopów już została użyczona nauczycielom do pracy zdalnej, a część jest jeszcze przygotowywana przez szkolnych informatyków i będzie przekazana w najbliższym czasie.

Warto pamiętać, że przekazany przez Samorząd Województwa Opolskiego sprzęt elektroniczny, może służyć nie tylko podczas nauki zdalnej, ale również wtedy, gdy uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół.

W całym projekcie w naszym województwie 382 szkoły podstawowe, otrzymały komputery do prowadzenia zdalnego nauczania. W sumie zakupionych zostało 4957 laptopy o łącznej wartości 14,9 miliona złotych.

W tym miejscu warto podziękować Samorządowi Województwa Opolskiego i Panu Marszalkowi Andrzejowi Bule za pomoc samorządom gminnym w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Chcielibyśmy przypomnieć również, że w 2020 roku, Gmina Brzeg w ramach rządowego projektu „Zdalna Szkoła” ubiegała się i otrzymała grant w wysokości 99 701,05 zł na zakup 5 laptopów i 103 tabletów. Sprzęt trafił do uczniów i nauczycieli z terenu Gminy Brzeg.

W ramach kolejnej edycji projektu rządowego pn. „Zdalna Szkoła+” Gmina Brzeg ubiegała się i otrzymała grant w wysokości 103.400 zł na zakup 47 laptopów. Sprzęt trafił tym razem do uczniów z rodzin wielodzietnych.

Łącznie w 2 projektach grantowych zorganizowanych w ramach rządowego pakietu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” Gmina zakupiła 52 laptopy i 103 tablety, które zostały przekazane do następujących placówek:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 – 8 laptopów i 20 tabletów
2. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 – 8 laptopów i 20 tabletów
3. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 – 11 laptopów i 20 tabletów
4. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 – 17 laptopów i 23 tablety
5. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 8 – 8 laptopów i 20 tabletów

Po zakończeniu nauczania zdalnego sprzęt również będzie wykorzystywany podczas pracy stacjonarnej szkół.

 

Nie zapomnij udostępnić: