Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 10 października, 2020 Tytuł artykułu

Gala otwarcia Brzeskiego Centrum Kultury

Treść artykułu

W sobotę, 10 października br. odbyło się uroczyste otwarcie Brzeskiego Centrum Kultury, po kompleksowej przebudowie. W ramach tego zadania, oprócz poprawy walorów estetycznych samego budynku BCK, obiekt zyskał także nową technikę kinową, scenę kameralną z barem i zapleczem kuchennym, jak również piękny taras nad wejściem głównym. To oczywiście nie wszystko, ponieważ przebudowana została sala widowiskowa i mała scena, pojawiły się nowe siedziska na widowni, wyremontowana została sama scena, jej zaplecze wraz z oświetleniem, kurtyną, czy też wymianą instalacji elektrycznej i wentylacyjnej. Ponadto obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprzez montaż windy oraz wydzielenie toalety na parterze budynku. Na parterze znajduje się także, przeniesiony z ratusza, Punkt Informacji Turystycznej.

Rozpoczynając galę otwarcia, zebranych gości przywitał Dyrektor BCK Jacek Ochmański, prosząc Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka o oficjalne odsłonięcie kurtyny sceny sali widowiskowej. Następnie burmistrz zabrał głos, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w przebudowę BCK, wręczając dyrektorowi list gratulacyjny, kwiaty oraz upominek. Kolejnym punktem uroczystości był film o historii budynku BCK. W ten wyjątkowy wieczór odbyła się także gala wręczenia nagród Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, w minionym roku. Listy gratulacyjne, kwiaty oraz, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Brzegu, nagrody pieniężne z rąk Burmistrza Brzegu odebrali Angelika Skowronek, Kaja Koronkiewicz, Zespół Leśne Echo oraz Zespół Biedronki. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, w której wystąpili partnerzy przebudowy BCK, partnerzy artystyczni oraz grupy Brzeskiego Centrum Kultury m.in. nagrodzony zespół Leśne Echo, Grupa ADHD BCK, reaktywowany po wielu latach – Zespół Tańca Ludowego Piast, Grupa wokalna Socks, Grupa Artystyczna Loża i wielu innych wybitnych artystów. Wieczór uświetniły pokazy iluzji Bartosza Lewandowskiego. Po części artystycznej zebrani mieli okazję podziwiać przebudowane wnętrza BCK, zwiedzając budynek. Na zakończenie w Galerii Sztuki Współczesnej, która usytuowana jest na pierwszym piętrze BCK, odbyło się otwarcie wystawy fotografii z Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otwarkowej 2020.

Przypomnijmy, iż wartość całego przedsięwzięcia wyniosła 8,5 mln zł netto, z czego unijne dofinansowanie pozyskane na tę inwestycję przez miasto to 5 milionów złotych. Wykonawcą było konsorcjum dwóch firm: MPM Development Sp. z o.o. z siedzibą w Namysłowie i F.H.U. BIO-KLIM z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

 

Nie zapomnij udostępnić: