Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 czerwca, 2020 Tytuł artykułu

Jesteś świadkiem aktów wandalizmu? Reaguj!

Treść artykułu

Pisaliśmy dzisiaj o tym, że nasze miasto dzięki nowym nasadzeniom kwiatów staje się estetyczniejsze, ale niestety są również przykre momenty, kiedy cała praca włożona w poprawę wyglądu naszego miasta zostaje przekreślona przez akty wandalizmu.

Wandale wyrywają nowe nasadzenia, znaki, ławki, a ostatnio nawet i latarnię. Oprócz tego sprejują świeżo odrestaurowane elewacje zabytkowych kamienic, mostek w parku, segmenty systemu przeciwpowodziowego, czy nowe elementy małej architektury.

W związku z tym kolejny raz apelujemy do Państwa o reagowanie na dewastacje naszego wspólnego mienia. Nie możemy odwracać głowy w drugą stronę i udawać, że nas to nie dotyczy, ponieważ Brzeg jest naszym miastem, domem i powinniśmy wszyscy wspólnie dbać o jego estetykę.

W swoim domu nie chcielibyśmy raczej oglądać uszkodzonej lampy, wysprejowanych bazgrołów na ścianach, wyrzuconych na podłogę kwiatków wraz z ziemią, kubełków ze śmieciami, czy rozbitymi butelkami, ponieważ dbamy o czystość. W mieście też wielu pracowników dba o to, aby było czysto i estetycznie, żeby każdemu z nas przyjemnie spacerowało się po Brzegu i przyjmowało w nim gości przybyłych z innych miast, czy krajów.

Warto docenić efekty czyjejś ciężkiej pracy. Informujmy policję lub straż miejską. W kontakcie ze służbami mamy prawo zachować anonimowość.

Piękno miasta nie zależy tylko od starań władz, czy podmiotów, które są odpowiedzialne za czystość i zieleń. Otoczenie wokół nas zależy także od autodyscypliny – czy papierek rzucimy pod nogi, czy przeniesiemy go kilka metrów dalej i wrzucimy do kosza. Pamiętajmy, że Brzeg to nasze wspólne dobro.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: