Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 26 maja, 2020 Tytuł artykułu

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa w mieście

Treść artykułu

25 maja br. w gabinecie burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu nadkom. Mateusz Lecko oraz Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Szary wraz z zastępcą Adamem Bieleckim. Spotkanie robocze dotyczyło bezpieczeństwa na terenie miasta oraz współpracy miedzy policją a strażą miejską. Jednym z tematów było zapewnienie bezpieczeństwa w mieście, zwłaszcza w kontekście wydarzenia ostatniego weekendu. W sobotę, 23 maja na moście Piastowskim doszło do czynu chuligańskiego. Według relacji zastępcy komendanta policja zatrzymała sprawcę tuż po zdarzeniu. Wobec zatrzymanego służby wykonały niezbędne czynności. Pokrzywdzona w tej sprawie złożyła zawiadomienie i zostały wszczęte czynności procesowe. Z tego co udało się ustalić policji sprawca nie był mieszkańcem Brzegu.

Przypomnijmy, że za bezpieczeństwo na terenie miasta, zgodnie ze swoimi kompetencjami ustawowymi wynikającymi z Ustawy o Policji, odpowiada bezpośrednio policja.

Do głównych zadań  Straży Miejskiej należy natomiast ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych oraz dbanie o czystość na terenie miasta, zaś na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych innych sytuacji kryzysowych, w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS, z dniem 2 kwietnia br. Wojewoda Opolski polecił burmistrzowi Brzegu oddelegować podległą straż miejską do dyspozycji Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu. W związku z powyższym straż miejska jest zadaniowana i dyslokowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu.

Na spotkaniu określono także zadania dla Policji oraz Straży Miejskiej na nadchodzący okres letni.

 

Nie zapomnij udostępnić: