Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 17 kwietnia, 2020 Tytuł artykułu

,,Zdalna szkoła” w Gminie Brzeg- wparcie dla uczniów i nauczycieli

Treść artykułu

,,Zdalna szkoła“ to projekt, który umożliwia samorządom zakup laptopów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło w sumie aż 186 mln zł. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tys. do 100 tys. złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Gmina Brzeg ubiegała się i otrzymała grant w wysokości 99 701,05 zł w ramach projektu „Zdalna Szkoła” ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.  Z przyznanego grantu, w przyszłym tygodniu, będzie zakupionych 5 laptopów i 103 tablety. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli z terenu Gminy Brzeg. O użyczeniu sprzętu będą  decydowały szkoły. Po epidemii sprzęt wróci do szkół i w placówce będzie służył wszystkim uczniom w celach edukacyjnych.

 

Nie zapomnij udostępnić: