Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 16 listopada, 2019 Tytuł artykułu

RetroSfera vol. 3 czyli rozrywka cyfrowa sprzed lat i nie tylko

Treść artykułu

W Brzegu trwa jeden z największych festiwali retro gaming’owych w Polsce. RetroSfera bo o nim mowa to spotkanie miłośników gier, sprzętu komputerowego i konsol. W tegorocznej edycji uczestnicy mogą odwiedzić kilka atrakcji związanych z festiwalem, w tym wystawę poświęconą komputerom i konsolom produkowanym od 1972 do 2001 roku, wystawę z nietypowymi kontrolerami oraz z konsolami typu Plug&Play a także retro bazar. Tegoroczną edycję wzbogaci dział Strefa 18+ dedykowany dorosłym graczom, z dreszczykiem emocji w roli głównej. Oczywiście główną atrakcją festiwalu jest jak co roku możliwość zagrania w gry na sprzęcie sprzed lat, rozlokowanym na 80 stanowiskach. To na nim rozgrywane będą turnieje z atrakcyjnymi nagrodami. 16 listopada turniej w grę Wipeout 3 na PSX otworzył burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

– Brzeski festiwal rozrasta się z roku na rok i każda jego edycja przycięga coraz większe rzesze odwiedzających. Cieszę się, że miasto wspiera każdą formę aktywności jego mieszkańców – tak organizatorów jak i uczestników spotkań – wspomniał burmistrz. – Nasze brzeskie festiwale „growe” spinają klamrą rok – na początku roku spotykamy się przy planszówkach a jesienią przy grach video – dodał.

Spotkanie odbywa się w siedzibie brzeskiego Zespołu Szkół Medycznych przy ulicy Ofiar Katynia 25. Gmina Brzeg jak co roku wspiera organizację festiwalu. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia festiwalu. Dla wszystkich znajdzie się coś atrakcyjnego. Młodsi odkryją czar leciwych retrogier, zaś starsi będą mieli możliwość zagrania w swoje ulubione tytuły sprzed lat. Festiwal trwa od 16 do 17 listopada w godzinach od 10.00 do 20.00. Wstęp wolny.

 

Szczegóły festiwalu znajdziesz tutaj

https://www.facebook.com/events/340696746781919/

 

Nie zapomnij udostępnić: