Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 2 sierpnia, 2019 Tytuł artykułu

Uroczyste obchody Święta 1. Brzeskiego Pułku Saperów

Treść artykułu

2 sierpnia br. odbyły się obchody Święta 1. Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu, w 75. rocznicę jego utworzenia, które rozpoczął uroczysty apel pod pomnikiem poległych żołnierzy jednostki. Następnie uczestnicy uroczystości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem oraz Starostą Powiatu Brzeskiego Jackiem Monkiewiczem, a także żołnierze służący w brzeskim pułku, weterani związani z brzeskim garnizonem, byli żołnierze, pracownicy cywilni wojska oraz ich rodziny. Po zakończeniu apelu nastąpiła defilada ulicami miasta do kościoła p.w. św. Mikołaja gdzie odbyła się uroczysta Msza.  Następnie w Rynku odbyła się część oficjalna uroczystości, podczas której na maszt wciągnięta została flaga narodowa i odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego.

Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie wyróżnień i odznaczeń za wzorową służbę przez m.in. dowódcę 1. Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu cz.p.o. ppłk Filip Kłobukowski, który wcześniej przypomniał również historię jednostki, jej zaangażowanie w życie miasta i regionu, a także wspomniał i podkreślił zasługi tych, którzy polegli w trakcie służby. Burmistrz złożył na ręce dowódcy pułku podziękowania za sumienną służbę na rzecz lokalnego społeczeństwa oraz za owocną współpracę z miastem. W swoim przemówieniu podkreślił także jak ważną rolę odegrali wojskowi w historii Polski.

Po uroczystościach licznie zgromadzeni brzeżanie mogli posłuchać mini recitalu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia.

 

Nie zapomnij udostępnić: