Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 1 czerwca, 2019 Tytuł artykułu

Piknik charytatywny dla Mikołaja

Treść artykułu

1 czerwca br. na Stadionie Miejskim nie zabrakło atrakcji. Z okazji Dnia Dziecka szkółka piłkarska Raven Soccer School wraz z Publicznym Przedszkolem nr 7 Integracyjnym przy wsparciu Gminy Brzeg zorganizowali Piknik charytatywny dla Mikołaja Buczka. Mikołaj – 7-letni chłopczyk to mieszkaniec naszego miasta. Urodził się z wielonarządowym upośledzeniem i potrzebuje specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji, które są niezwykle kosztowne. Wydarzenie otworzył oficjalnie burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z organizatorami, życząc dzieciom wszystkiego najlepszego z okazji ich święta. Szczególne życzenia i wyrazy uznania przekazał Mikołajowi i jego mamie. Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji: animacje dla dzieci, mini turniej piłki nożnej, przejażdżki konne, siatkówka plażowa, pokazy taekwon-do, loteria, licytacje cennych pamiątek, pokazy strażackie, wojskowe, policyjne, pokazy motorów Harley Dawidson BBB z Płocka, pokazy samochodów terenowych ze Stowarzyszenia 4×4. W pomoc włączyły się brzeskie organizacje tj. PCK oraz Caritas Polska. Główną atrakcją pikniku była pokazowa walka bokserska, sędziowana przez wyjątkowego gościa – Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, który przybył na imprezę, aby wesprzeć Mikołaja – wielkiego bohatera dzisiejszego dnia.

W ramach wydarzenia odbył się II Brzeski Piknik Kreatywności, którego organizatorem była Niepubliczna Szkoła im. św. Tomasza z Akwinu. Warsztaty kreatywności to program edukacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych z Brzegu i powiatu. Rywalizacja polegała na wykonywaniu zadań pobudzających uczniów do kreatywnego myślenia. Nad jej przebiegiem czuwali wolontariusze Fundacji Wspierania i Rozwoju Kreatywności. Zwycięskiej drużynie z Niepublicznej Szkoły im. św. Tomasza z Akwinu, która startowała pod nazwą Pierwsi Lepsi z Brzegu pogratulował i wręczył nagrody burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Zwycięski zespół z Brzegu dołączy do wrocławskiego projektu we wrześniu i będzie reprezentował nasze miasto na XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności w marcu 2020 r.

Dzieci w swoje święto wpierały Mikołaja, biorąc udział w wyścigu kolarskim dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych organizowanym przez Ludowy Miejsko-Gminny Klub Kolarski Ziemia Brzeska. Oczywiście nie było przegranych w tej rywalizacji, każdy uczestnik otrzymał z rąk burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka oraz starosty Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza pamiątkowe medale. Na scenie specjalnie dla Mikołaja wystąpili: Damian Lis, zespół Dotyk .

 

Nie zapomnij udostępnić: