Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 15 grudnia, 2018 Tytuł artykułu

Listy do Mikołaja – premiera spektaklu BCK

Treść artykułu

Magiczny świat dzieciństwa i niesamowity nastrój świąt Bożego Narodzenia – w tę krainę przenieśli widzów młodzi wykonawcy z grup artystycznych Brzeskiego Centrum Kultury.  14 grudnia br. premierę miało przedstawienie „Listy do Mikołaja” – wyjątkowo w Sali Stropowej ratusza miejskiego, bowiem BCK, w którym świąteczne spektakle odbywały się rokrocznie, znajduje się obecnie w generalnym remoncie. W czasie spektaklu młodzi artyści urzekli licznie zgromadzoną publiczność, która gromkimi brawami podziękowała im oraz twórcom  przepięknego widowiska – z Pauliną Rutowicz na czele. Po przedstawieniu na najmłodszych czekał ogromny tort oraz słodycze od Mikołaja.

Reżyseria, scenariusz, choreografia: Paulina RUTOWICZ
Występują: Aktorzy i tancerze z sekcji artystycznych BCK, w roli Mikołajowej: Paulina RUTOWICZ, w roli Mikołaja: Łukasz Oskar MICHALAK
Przygotowanie wokalne: Stanisław SZYMOCHA
Plakat: Beata STASZCZYK
Scenografia: Beata STASZCZYK, Joanna AUGUSTYNIAK
Zdjęcia: Roman BARAN
Światło, dźwięk: Robert STĘPIEŃ, Krzysztof PREIS, Jan MOZOLEWSKI
„Listy do Mikołaja”
A gdyby Mikołaj za sprawą zimowej magii mógł spełnić te życzenia, które nie dotyczą jedynie rzeczy materialnych? Gdyby świąteczna atmosfera sprawiła, że nawet zacięte, podłe trolle zechciałyby zmienić swój charakter? Gdyby w końcu uwierzyć, że to my decydujemy o tym, ile dobra chcemy mieć w sobie?

„Listy do Mikołaja” to spektakl niosący nadzieję, radość i świąteczne przesłanie o tym, że warto otworzyć serca na miłość, pokój i wdzięczność za to, co już posiadamy. To program artystyczny pełen wzruszających, zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji, który z pewnością przemówi do młodego jak i nieco starszego widza.

Nie zapomnij udostępnić: