Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 3 grudnia, 2018 Tytuł artykułu

Wygrana, remis i porażka – podsumowanie sportowego weekendu brzeskich ligowców

Treść artykułu

Za nami kolejny weekend sportowych emocji z udziałem brzeskich ligowców. Zacznijmy od tej najlepszej wiadomości, a więc ósmej wygranej i piątej z rzędu piłkarzy ręcznych brzeskiego Orlika, którzy pokonali na wyjeździe 11 w tabeli II ligi UKS Lider Swarzędz wynikiem 32:26. Pierwsze 30 minut tego spotkania nie było jednak takie łatwe, ponieważ gospodarze postawili brzeskiej ekipie mocny opór, było dużo walki i niezwykle równy pojedynek. Tym samym na przerwę zespoły schodziły, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 16:15 dla brzeżan. Druga połowa toczyła się już pod dyktando Orlika, który odniósł kolejną wygraną, umacniają się dzięki temu na piątym miejscu, a do trzeciego MKS-u Żagiew Dzierżoniowa brzeska drużyna traci już tylko jeden punkt. Najlepszym strzelcem w szeregach Orlika Brzeg z dziewięcioma bramkami był w tym meczu Rafał Świerczyński. Kolejne spotkanie Orlik rozegra już w najbliższą środę, 5 grudnia o godzinie 19:30, podejmując w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu, w ramach I rundy Pucharu Polski I-ligowy MTS Chrzanów. Następnie w sobotę, 8 grudnia o godzinie 18:00, nasi szczypiorniści zagrają w 12 kolejce, również w hali przy ulicy Oławskiej, przeciwko liderowi rozgrywek II ligi – Bór Oborniki Śląskie.

Remisem 2-2 zakończyło się spotkanie w ramach I ligi futsalu pomiędzy Odrą Opole a Gredarem Brzeg. Dla brzeskiej drużyny bramki zdobyli Maciej Salak i Mateusz Mika. Gredar zanotował tym samym trzeci remis w bieżącym sezonie, jednak nadal pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. Kolejny mecz brzeski zespół rozegra w niedzielę, 9 grudnia o godzinie 17:00, podejmując w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu dziewiąty w tabeli FC Remedium Hybryd Pyskowice.

Szóstą porażkę z rzędu zanotowały natomiast koszykarki KSK Stali Brzeg, które przegrały w Zgorzelcu z tamtejszym Citronexem UKS Basket 60:77. Brzeżanki na trzy kolejki do zakończenia rozgrywek zajmują ostatnie miejsce w tabeli II ligi. Następne spotkanie KSK rozegra w najbliższą sobotę, 8 grudnia o godzinie 14:30 w hali MOSiR przy ulicy Oławskiej w Brzegu, mierząc się z przedostatnim Wichosiem Jelenia Góra.

Nie zapomnij udostępnić: