Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 12 października, 2018 Tytuł artykułu

Brzeskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Treść artykułu

W piątek, 12 października, w brzeskich placówkach oświatowych odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak gościł m.in. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, Publicznej Szkole Podstawowej nr 8, a także w Zespole Szkół Budowlanych, gdzie akademia powiązana była z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W pozostałych szkołach obecny był także zastępca burmistrza Tomasz Witkowski.

W PSP nr 5 swój wyjątkowy dzień mieli uczniowie klas pierwszych, którzy oficjalnie stali się uczniami, po tym jak przeszli pasowanie, którego dokonała dyrektor Beata Kulbaka, natomiast burmistrz wręczał legitymacje szkolne, pierwsze na ich edukacyjnej ścieżce. Zanim jednak doszło do pasowania pierwszaki musiały udowodnić, że są już gotowe, aby stać się uczniami i zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, śpiewając m.in. „Jestem Polakiem”, co oczywiście nawiązywało do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która przypada w tym roku.

W PSP nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi apel uroczyście zainaugurował Polonez w wykonaniu uczniów szkoły. Placówkę odwiedził także jej duszek, który powiedział pierwszakom, które także tego dnia przechodziły pasowanie na ucznia, że obserwuje ich codziennie nie tylko podczas zajęć lekcyjnych, ale i na przerwach. W „ósemce” również nie zabrakło aspektów nawiązujących do 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Burmistrz odwiedził także Zespół Szkół Budowlanych, gdzie uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączono z 100. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Były wspaniałe występy artystyczne (m.in. pokazy z biało-czerwonymi flagami, malowanie obrazów patriotycznych), ale i wokalne (zaprezentował się chór z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Tomasza z Akwinu, a także Damian Lis w piosence Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”). Następnie przed szkołą posadzono cztery świerki, których ziarenka zostały poświęcone przez papieża Benedykta XVI, a odsłonięcia okolicznościowej tablicy dokonali m.in. burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Z kolei na terenie szkoły zaprezentowano wystawę, wszystko przygotowane zostało dla uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Nie zapomnij udostępnić: