Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 14 września, 2018 Tytuł artykułu

Koncepcja budowy basenu przy ul. Korfantego

Treść artykułu

Koncepcję budowy kąpieliska basenowego przy ul. Korfantego w Brzegu przedstawił podczas sesji Rady Miejskiej 14 września br. architekt Piotr Michalski. Zakłada ona m. in. budowę trzech niecek basenowych (brodzik, basen średni i pływacki z 6 torami) na terenie skarpy – pomiędzy ścieżką spacerową a ogrodzeniem (tam, gdzie obecnie mieści się boisko do siatkówki i tereny zielone). Koncepcja zakłada także przywrócenie do stanu pierwotnego obiektu restauracji Wodnik (wraz z tarasami), który spełniałby funkcję gastronomiczną. Obok budynku przebieralni powstałoby m. in. zadaszone miejsce na parkowanie rowerów.

Wstępny koszt realizacji powyższych zadań oszacowano na ok. 15 mln zł. Jak podkreślił architekt, opracowana koncepcja ma charakter wstępny i jest punktem wyjścia do dyskusji.

Piotr Michalski jest brzeżaninem, dzięki jego projektowi nowe oblicze zyskała niedawno Miejska Biblioteka Publiczna w naszym mieście. Wykonał również bezpłatnie wizualizację toru kolarskiego w pobliżu krytej pływalni.

Nie zapomnij udostępnić: