Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 lipca, 2018 Tytuł artykułu

W żłobkach i przedszkolach miejsc nie brakuje

Treść artykułu

W piątek, 13 lipca br., miało miejsce oficjalne otwarcie Niepublicznego Żłobka „Wesoła Sowa”, znajdującego się przy ulicy Wojska Polskiego w Brzegu. Otwarcia dokonała dyrektor Monika Domżalska wraz z burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem, który wyraził radość z otwarcia kolejnej tego typu placówki i faktu, że wszystkie dzieci z Brzegu znajdą miejsca w żłobkach i przedszkolach. Następnie dyrektor oprowadziła burmistrza po obiekcie, pokazując wszystkie sale oraz sprzęty i zabawki.

Dzięki działaniom Gminy Brzeg, miejsc w żłobkach i przedszkolach nie zabraknie. W naszym mieście funkcjonuje jeden żłobek publiczny „Tęczowy Świat” (ul. Gaj) – chodzić do niego może 105 dzieci. Ponadto w Brzegu obecnie znajdują się trzy żłobki prywatne: „Słoneczko” przy ul. Nysańskiej (45 miejsc), „Smerfuś” na Placu Moniuszki (30 miejsc), wspomniany wyżej „Wesoła Sowa” przy ul. Wojska Polskiego (48 miejsc) oraz nowo powstały „Puchatek” przy ul. Piastowskiej  (25 miejsc).

Dofinansowanie przez Gminę Brzeg opieki nad dzieckiem w kwocie 200 zł miesięcznie obejmuje w tej chwili 122 dzieci w Niepublicznym Żłobku „Słoneczko”, Niepublicznym Żłobku „Smerfuś” oraz w Niepublicznym Żłobku „Wesoła Sowa”. Właśnie podczas uroczystego otwarcia Żłobka „Wesoła Sowa” została podpisana umowa między placówką a Gminą Brzeg o dofinansowanie opieki nad dziećmi.

Od 1 września każde dziecko w wieku trzech, czterech i pięciu lat, które zostało zgłoszone do naboru, ma zagwarantowane przez Gminę miejsce w przedszkolu. Łącznie w brzeskich przedszkolach w roku szkolnym 2018/2019 przygotowano 1251 miejsc w 51 grupach. Dzieci kontynuujących pobyt w przedszkolach jest 904. Natomiast kandydatów do przedszkola było 334. Aby przyjąć wszystkie chętne dzieci Gmina Brzeg zdecydowała o utworzeniu dodatkowego oddziału w Przedszkolu Publicznym nr 2. W wyniku przeprowadzonego naboru uzupełniającego w tej placówce, wszystkie chętne do pobytu w przedszkolu maluchy zostały przyjęte.

 

 

Nie zapomnij udostępnić: