Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 13 czerwca, 2018 Tytuł artykułu

Znamy zwycięzcę Szkolnego Jednego z Dziesięciu w 100. Rocznicę Niepodległej!

Treść artykułu

Michał Łazarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu zwycięzcą Szkolnego Jednego z Dziesięciu w 100. Rocznicę Niepodległej!

Teleturniej rodem z telewizji, ale o tematyce odzyskania Niepodległości przez Polskę otworzył burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, który pogratulował uczniom awansu do wielkiego finału, w którym życzył im powodzenia, podkreślając, że dbanie o pielęgnację pięknej historii naszego kraju to bardzo ważna sprawa.

Sama rozgrywka była niezwykle emocjonująca  wszak spotkała się najlepsza dziesiątka uczniów szkół podstawowych w naszym mieście. Tym samym przez pierwszą rundę uczestnicy przeszli jak burza. W drugiej rundzie nadal trwała zacięta walka, ale w finałowej części mogła znaleźć się tylko trójka graczy. Okazali się nimi Michał Łazarczyk z PSP nr 8, Michał Kątnik i Igor Toporowski – obydwaj z PSP nr 5.

Finałowa runda była najbardziej wyrównana, a uczniowie wykazali się w niej niezwykłą wiedzą. Trzej finaliści szli łeb w łeb i niewiele brakło, aby wyczerpali 40 pytań, czyli tyle ile maksymalnie może zostać zadane w ostatniej z rund.

Ostatecznie wygrał Michał Łazarczyk, który zgromadził na swoim koncie aż 210 punktów! Po 130 oczek uzbierali Igor Toporowski i Michał Kątnik, co jest także bardzo wysokim wynikiem.

Nagrody od Urzędu Miasta w Brzegu oraz z ogólnopolskiej akcji ”Dumni z Polski” dla trzech najlepszych zawodników oraz upominki dla wszystkich uczestników wręczył burmistrz, gratulując wszystkim ogromnej wiedzy.

Planowane są kolejne imprezy związane z obchodami 100. Rocznicy Niepodległej Polski. Prosimy o śledzenie naszej strony, a także profilu Urzędu Miasta na facebooku.

 

Nie zapomnij udostępnić: