Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 21 kwietnia, 2018 Tytuł artykułu

Najlepsi tancerze walczą o Grand Prix Polski

Treść artykułu

W dniach 21-22.04 br. w Brzeskim Centrum Kultury odbywa się VII Taneczne Otwarte Grand Prix Polski „Kotwice 2018”. Brzeg w związku z tym wydarzeniem przeżywa prawdziwe oblężenie tanecznych talentów. Przed widownią, szczelnie wypełniającą BCK, od sobotniego rana prezentowali się młodzi artyści nie tylko z Dolnego Śląska, ale także przedstawiciele innych tanecznych ośrodków takich jak Gdańsk, Kalisz, Rzeszów czy Przemyśl. Jury w składzie: Witold Jurewicz (nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi), Anna Beker (choreograf, pedagog tańca, instruktor fitness z Poznania), Sonia Felbur (choreograf, tancerz z Warszawy) i Piotr Polarski (tancerz, instruktor tańca), ma mnóstwo pracy, bo na scenie niemal bez przerwy pojawiają się kolejne formacje w kilkunastu kategoriach wiekowych i tanecznych.

Organizatorom z brzeskiej szkoły Coco Dance Center – Angelice i Andrzejowi Rolskim oraz Dariuszowi Mrowcowi – po raz kolejny udało się przygotować efektowną imprezę, której gościem specjalnym był burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. Organizatorzy złożyli na ręce burmistrza podziękowania za nieustanne wsparcie udzielane nie tylko Festiwalowi, ale także twórcom i animatorom brzeskiej kultury. Po zakończeniu pierwszej części występów jurorzy wyłonili zwycięzców cyklów Disco Dance – Duety, Mini Formacje i Formacje w kategorii wiekowej 12-15 lat oraz +15. Laury w tych kategoriach oraz najważniejszą nagrodę cyklu Disco Dance – Grand Prix Festiwalu zwycięzcy odebrali z rąk burmistrza Brzegu.

Do Brzeskiego Centrum Kultury zapraszamy jeszcze w niedzielę, 22 kwietnia, gdzie dzieci i młodzież zmagać się będą w stylu Street Dance.

 

Nie zapomnij udostępnić: