Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 listopada, 2017 Tytuł artykułu

Dwujęzyczne Dzieci w Przedszkolu nr 8

Treść artykułu

Uroczysta inauguracja Programu Powszechnej Dwujęzyczności – Dwujęzyczne Dzieci (j. angielski) miało miejsce 7 listopada br. w Publicznym Przedszkolu nr 8 (przy ul. Towarowej) w Brzegu. To jedyna placówka w naszym mieście, która bierze udział w tym – zakładającym poszerzoną naukę języka angielskiego – przedsięwzięciu. Program ten ma na celu wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym. W inauguracji tego przedsięwzięcia wzięli udział, poza częścią przedszkolaków, także ich rodzice. Jak podkreśliła na wstępie dyrektor przedszkola Małgorzata Augustyn, kadra placówki przeszła odpowiednie szkolenia dotyczące tego programu. Publiczności zaprezentowały się pięciolatki z grupy Biedronek, które zaprezentowały (oczywiście w języku angielskim) krótki program artystyczny.

W uroczystości brał udział Lesław Tomczak, jeden z autorów programu Dwujęzyczne Dzieci. Specjalne pakiety do nauki języka angielskiego dla rodziców, których dzieci będą uczestniczyć w ww. innowacji, ufundował marszałek województwa opolskiego, którego na inauguracji reprezentował,Jacek Niesłuchowski (zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu Marszałkowskiego). Z pomocą rodziców przedszkolaki swoją znajomość języka angielskiego – dzięki tym materiałom – będą mogły pogłębiać także w domu.

Natomiast burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wręczył małym przedszkolakom – artystom kolorowanki z zabytkami naszego miasta. Dodał również, że sam jest absolwentem przedszkola na ul. Towarowej i podkreślił, że zwiedzając zabytki poza Brzegiem i Polską znajomość języka obcego na pewno dzieciom bardzo się przyda.

Nie zapomnij udostępnić: