Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 listopada, 2017 Tytuł artykułu

Kwadratówka wkrótce wypięknieje

Treść artykułu

Już w przyszłym roku popularna, ale zaniedbana od lat, Kwadratówka w Parku Wolności oraz okoliczny teren diametralnie zmienią swoje oblicze.

Podpisanie umowy na realizację zadania „Rewaloryzacja zbiornika wodnego Kwadratówka oraz części ogrodowej na terenie Parku Wolności w Brzegu” miało miejsce 7 listopada br. w brzeskim Urzędzie Miasta. Dokument podpisali burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz wykonawca prac Arkadiusz Jaranowski z ZHU w Bobowicku. Koszt zadania to 1.940.000 zł, z czego 85% stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. Dzięki pozyskaniu kolejnych środków zewnętrznych, wydatek Gminy Brzeg na ten cel wyniesie 291.000 zł.

W ramach rewaloryzacji Kwadratówki nastąpi m.in. odbudowa czaszy zbiornika wodnego poprzez rozebranie istniejącej konstrukcji betonowej, uszczelnienie niecki, wykonanie nowej konstrukcji żelbetowej zbiornika w starych konturach oraz wykonanie okładziny skarp z kamienia naturalnego, a także wykonanie chodnika wokół zbiornika z kostki brukowej betonowej i wykonanie odpowiednich rurociągów.

Natomiast w ramach rewaloryzacji części ogrodowej Parku Wolności przewiduje się m.in.:

– wykonanie szlachetnych nawierzchni mineralnych w miejsce istniejących zniszczonych nawierzchni ziemnych i tłuczniowych alejek parkowych,

– zakup i montaż elementów małej architektury w postaci 17 ławek parkowych, koszy na odpadki, tablic informacyjnych, koszy na psie odchody.

Termin zakończenia prac ustalono na 30 maja 2018 r.

 

Nie zapomnij udostępnić: