Oficjalny serwis Urzędu Miasta w Brzegu

Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 5 lipca, 2017 Tytuł artykułu

Rekordowe 11,5 mln zł środków unijnych dla Brzegu

Treść artykułu

W Dużej Sali Stropowej brzeskiego Ratusza, 5 lipca 2017 r., Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak – jako lider projektu, podpisali umowę o przekazanie dofinansowania na zadanie pn. „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych w Subregionie Brzeskim na terenie Gmin Brzeg i Skarbimierz” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 w kwocie ponad 15 mln zł.

Łączna wartość inwestycji to ponad 19 mln zł. Zadanie będzie realizowane na terenie Gminy Brzeg (wartość inwestycji na terenie naszego miasta wyniesie 14 626 448,88 zł, w tym 11 554 893 zł to środki unijne) oraz Gminy Skarbimierz (wartość inwestycji na terenie gminy wyniesie 4 500 000 zł, w tym 3 555 000 zł to środki unijne). Wnioskodawcą i liderem projektu jest Gmina Brzeg.

W ramach przedmiotowej inwestycji, która przewidziana jest do realizacji w cyklu dwuletnim, zrealizowane zostaną następujące zadania: przebudowa ulicy Wolności, przebudowa ulicy Nadbrzeżnej, przebudowa skweru przy ulicy Jagiełły i Wojska Polskiego, przebudowa głównych ciągów pieszo-rowerowych na terenie Parku Centralnego, Parku Chrobrego, Parku Nadodrzańskiego wraz z oświetleniem typu LED, przebudowa alei obwodowej na terenie Parku Wolności, oznakowanie ścieżek rowerowych oraz budowa węzła bike and ride (naprzeciwko dworca PKP).

Nie zapomnij udostępnić: