Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 23 czerwca, 2017 Tytuł artykułu

Orły 2017. Pożegnanie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 3

Treść artykułu

 

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,

Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy…”

 

Tymi słowami Marka Grechuty żegnali się ze swoją szkołą – Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Orląt Lwowskich w Brzegu – uczniowie klas trzecich podczas uroczystej Gali „Orły 2017”, która odbyła się 22 czerwca na deskach Brzeskiego Centrum Kultury. Było to pożegnanie podwójne, bowiem w związku z reformą oświaty Publiczne Gimnazjum nr 3 przestaje istnieć. Od nowego roku szkolnego 2017/2018 placówka stanie się częścią Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Wzruszające zatem było to spotkanie, pełne wspomnień, podziękowań i wyrazów wdzięczności.

Na zaproszenie dyrektor szkoły Katarzyny Grochowskiej na uroczystość przybyli uczniowie ze swoimi rodzicami, pracownicy i przyjaciele placówki. Władze samorządowe reprezentował Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak – twórca szkoły i jej wieloletni dyrektor, a także Przewodnicząca Rady Miejskiej Brzegu Barbara Mrowiec, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Brzegu Elżbieta Kużdżał oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Stanisław Kowalczyk. Galę zaszczyciła swoją obecnością Alicja Zbyryt – prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich – osoba mocno związana z Gimnazjum od samego początku jego istnienia i wielka orędowniczka nadania szkole imienia Orląt Lwowskich.

Zgromadzeni goście z uwagą obejrzeli przygotowany przez uczniów trzecich klas program artystyczny – bardzo różnorodny i wspaniale ukazujący rozliczne talenty młodzieży. Były popisy aktorskie, muzyczne i sportowe, a także tradycyjny polonez, podkreślający uroczysty charakter wydarzenia. Najzdolniejsi absolwenci otrzymali z rąk dyrektor szkoły symboliczne statuetki i nagrody, a ich rodzice listy gratulacyjne. Ponadto, Burmistrz przekazał klasom II a i II b bony za zwycięstwo w konkursie ekologicznym „Zielony Las”, zorganizowanym przez Zakład Gospodarowania Odpadami Gać.

Uroczystość była wyśmienitą okazją do złożenia podziękowań przez dyrektor szkoły i Burmistrza Brzegu wszystkim osobom i instytucjom, które przez lata wspierały szkołę, swoją fachowością, pracą i oddaniem budowały jej prestiż, a przede wszystkim tworzyły dobry kontakt z uczniami, dostrzegały ich talenty i inspirowały do podejmowania odważnych kroków.

 

Nie zapomnij udostępnić: