Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 29 marca, 2017 Tytuł artykułu

Tulipany z okazji Narodowego Dnia Życia dla Gminy Brzeg

Treść artykułu

Narodowy Dzień Życia to święto uchwalone przez Sejm RP w 2004 roku, którego celem jest między innymi budowanie odpowiedzialności za rodzinę oraz promowanie wielodzietności. W Opolu 27 marca 2017 r. po raz drugi odbyły się uroczystości związane z tym świętem, którego organizatorem było Forum Inicjatyw Społecznych. Forum zrzesza organizacje i stowarzyszenia dla których dobro rodziny i ochrona życia są sprawami priorytetowymi.

Po raz drugi z okazji Narodowego Dnia Życia w Opolskim Ratuszu przyznano Tulipany. Wyróżnienia zostały przyznane w pięciu kategoriach, a wręczyli je Jacek Sapa, prezes Fundacji Narodowego Dnia Życia, oraz Barbara Słomian z Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

W kategorii dziennikarskiej statuetkę otrzymała Ewa Szyndler z Radia Doxa, która jest autorką cyklu audycji „Z rodziną mi do twarzy”. Audycja emitowana jest w każdą środę, mówi o sile rodziny i trudnościach, na jakie jest narażona. W imieniu dziennikarki wyróżnienie odebrał dyrektor radia, ks. Krzysztof Faber.  W kategorii dzieło kultury „Tulipana” otrzymał Międzynarodowy Chór Mieszany prowadzony przez Sybillę Czech, a w kategorii inicjatywy społecznej – organizowana w Jemielnicy z inicjatywy ks. Jarosława Ostrowskiego akcja Bieg po „dyszkę” dla rodziny.

Przyznano także wyróżnienie Gminie Brzeg w kategorii samorząd lokalny. Doceniono „Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech Maluch”-ułatwiający dostęp do żłobków. Dzięki programowi „Maluch” w naszej Gminie tworzone są dodatkowe miejsca w żłobkach publicznych, dofinansowywane są też pobyty dzieci w żłobku niepublicznym, co pozwala na zmniejszenie opłat wnoszony przez rodziców. Ponadto w ubiegłym roku Brzeg wygrał ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka konkurs na miasto gospodarza centralnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Ostatnia statuetka, w kategorii firma, została przyznana spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu.

 

Foto: Sławomir Mielnik, NTO

Nie zapomnij udostępnić: