Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 20 marca, 2017 Tytuł artykułu

Zjazd Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej

Treść artykułu

19 marca 2017r. w Klubie Wojskowym 1 Brzeskiego Pułku Saperów odbył się zjazd Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej. Działający w Brzegu od 1953 roku oddział jest jednym z największych i najprężniej działających Towarzystw Turystyki Krajoznawczej na Opolszczyźnie, obecnie liczy 584 członków. Prowadzone przez Prezesa Oddziału Wilhelmę Barańską spotkanie miało uroczysty charakter, ze względu na liczne odznaczenia wręczone członkom koła, sympatykom i działaczom. Obecny na zjeździe Prezes Porozumienia Oddziałów PTTK Województwa Opolskiego Lucjusz Bilik wręczył prestiżowe odznaczenia od Ministra Sportu i Turystyki- Odznakę Honorową „Za zasługi dla rozwoju turystyki” pani Elżbiecie Kużdżał, panu Tadeuszowi Jurkowi oraz Kołu PTTK „Mali Odkrywcy” przy Publicznym Przedszkolu nr 5 w Brzegu.

Warto nadmienić, że w ostatniej kadencji zarządu brzeskiego Oddziału w latach 2013-2017 zorganizowano 427 imprez, w których uczestniczyło 13.200 osób. Były to liczne wydarzenia cykliczne m.in. Kolarska Majówka, Szlakiem Brzeskich Polichromii, Dzień Dziecka z PTTK, Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, a także autorskie projekty takie jak ,,Aktywnie na ścieżkach Stobrawskiego Parku Krajobrazowego”, „Kultura fizyczna dla seniorów” na które oddziałowi udało się pozyskać środki zewnętrzne w wysokości około 120 tysięcy złotych.

Na uroczystości obecny był Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, któremu wręczono Regionalną Honorową Odznakę „Zasłużony dla Turystyki na Śląsku Opolskim”- za pomoc i współpracę na rzecz rozwoju oraz popularyzacji turystyki i krajoznawstwa na Śląsku Opolskim.

 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze sprawozdaniem ( załącznik), gdzie szczegółowo opisane zostały działania Oddziału PTTK Ziemi Brzeskiej w latach 2013-2017.

Nie zapomnij udostępnić: