Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 7 grudnia, 2015 Tytuł artykułu

Zakończono przebudowę chodnika przy ul. Piastowskiej

Treść artykułu

Zakończono przebudowę chodnika przy ul. Piastowskiej na odcinku pomiędzy skwerem prowadzącym do dworca PKP, a Bankiem Spółdzielczym.

Zadanie było finansowane wspólnie przez Gminę Brzeg i Powiat Brzeski. Władze obu samorządów podjęły decyzję o wykonaniu przebudowy jeszcze w tym roku. Stąd szybkie tempo prac i efekt w postaci sfinalizowania z końcem listopada. Aktualnie przy Piastowskiej brakuje jeszcze kilku drzew, które zostaną posadzone do końca roku.

– Nareszcie po kilkudziesięciu latach w centrum miasta możemy chodzić po równym deptaku, nie straszącym połamanymi płytami chodnikowymi oraz resztkami starych krzaków i roślin – podsumowuje Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Wkrótce planowane są kolejne inwestycje, czyli chodnik przy Piastowskiej z drugiej strony jezdni, czy duże zadanie inwestycyjne-przebudowa ciągu komunikacyjnego ulic Wyszyńskiego-Małujowickiej-kierunek na miejską strefę inwestycyjną, miejscowość Zielęcice i Małujowice.

– Cieszę się, że Gmina Brzeg postanowiła partycypować w kosztach remontów dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie miasta, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu naszych mieszkańców  – podkreślał Starosta Maciej Stefański, kiedy podejmowano decyzję o przebudowie ciągu komunikacyjnego.
Warto podkreślić, że w ramach projektu dokonano nasadzeń około 50 szt. nowych drzew niskopiennych, które w przyszłości nie będą niszczyły nawierzchni nowego chodnika.

Fot. W. Komarzyński, Starostwo Powiatowe w Brzegu.

Widok na chodnik przed inwestycją / Widok po zrealizowaniu inwestycji.

Nie zapomnij udostępnić: