Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 18 listopada, 2015 Tytuł artykułu

Wspólnie planujemy biegi uliczne. Będzie więcej imprez o różnych porach roku

Treść artykułu

 

Organizacja Biegu Piastów czy innych masowych imprez lekkoatletycznych skierowanych do mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasze miasto była tematem spotkania członków organizacji pozarządowych z Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem.
 
Spotkanie miało miejsce w gabinecie Jerzego Wrębiaka (17.11.2015r.). Burmistrz na wstępie podziękował działaczom organizacji za zaangażowanie i poświęcanie wolnego czasu na przygotowanie imprez oraz dbanie o promocję Brzegu na terenie powiatu, regionu a nawet kraju.
 
– Chciałbym pokreślić, że doceniam Państwa zaangażowanie, a ja osobiście wraz z Urzędem Miasta, zawsze będziemy włączać się w pomoc przy organizowaniu przedsięwzięć zapewniających rekreację i aktywne spędzenie wolnego czasu – powiedział Jerzy Wrębiak. – Chciałbym, aby w przyszłości kalendarium wydarzeń było tak przygotowane, aby w mieście odbywały się cykliczne wydarzenia rekreacyjne. W miarę możliwości będę wspierać również finansowo takie inicjatywy.
 
Zebrani rozmawiali głównie o skoordynowaniu działań i terminach, w jakich mogłyby się odbywać poszczególne imprezy. Chodziło głównie o Bieg Piastów organizowany dotychczas przez Fundację Rozwój.  Rozważano wstępnie możliwość przygotowania tej imprezy z końcem maja lub we wrześniu tak, aby mogło w niej wziąć udział jak najwięcej chętnych. Poruszano również kwestię organizacji biegu nocnego, czy odbytego w minionym tygodniu biegu z okazji 11 listopada-Biegu Niepodległości.
 
Podczas spotkania Burmistrz Brzegu przedstawiał szerokie plany inwestycyjne wpisujące się nie tylko w poprawę stanu infrastruktury miejskiej, ale również w elementy kształtowania rekreacji dla mieszkańców miasta. Wspomniał również o inwestycjach realizowanych wspólnie z powiatem (chodnik przy ulicy Piastowska) i planach dotyczących np. przebudowy ulicy Wyszyńskiego w kierunku na Zielęcice i strefę inwestycyjną.
 
Podczas spotkania ustalono, że powstanie wspólne kalendarium imprez masowych. Zostanie przygotowane w taki sposób, aby wykluczyć możliwość organizowania w naszym mieście wydarzenia w tym samym czasie, w jakim jest planowane duże wydarzenia u naszych sąsiadów, np. we Wrocławiu, Oławie, czy Opolu.
 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Rozwój, Brzeskiego Stowarzyszenia Abstynentów Tama, Szymon Dreksler ze starostwa powiatowego oraz radny Grzegorz Kapela.
   
Nie zapomnij udostępnić: