Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 6 kwietnia, 2016 Tytuł artykułu

Finał wiosennych prac w Parku Wolności

Treść artykułu

W największym miejskim parku lada dzień przybędzie 30 nowych ławek wraz z koszami na śmieci. Zakończono już remont gloriety, a także alejek na terenie parku i placu zabaw w sąsiedztwie leśniczówki.

Glorieta jest już gotowa i zostanie uruchomiona tuż przed zaplanowaną na 9 kwietnia inscenizacją Bitwy pod Małujowicami i Oblężenia Brzegu. Będzie tam także zamontowana kamera, która pomoże uchronić obiekt przed dewastacją.

– Zakończyliśmy prace remontowe alejek zlokalizowanych przy w parku przy placu zabaw w sąsiedztwie leśniczówki – wyjaśnia Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Postanowiłem także o zamontowaniu nowych ławek w tym rejonie parku oraz w dalszych częściach, takich jak np. okolice kwadratówki. Mam nadzieję, że wszystkie te prace poprawią komfort wypoczynku rekreacyjnego w naszych parkach, a także uatrakcyjnią je dla turystów.

Jak już wcześniej informował Burmistrz Brzegu, remont alejek to koszt 51 tys. zł. Montaż i wymiana 30 ławek to kolejne 67,5 tys. zł. Natomiast ustawienie i zakup 50 nowych koszty na nieczystości będzie kosztować blisko 17 tys. zł.

 

Nie zapomnij udostępnić: