Skróty klawiszowe

  • TAB kolejny element
  • / wyszukiwarka
  • CTRL (CMD) + powiększenie widoku
  • CTRL (CMD) - zmniejszenie widoku
Data publikacji artykułu: 4 grudnia, 2013 Tytuł artykułu

Świąteczna Iluminacja już po raz piąty rozświetli cały Brzeg już 7 grudnia!

Treść artykułu

 


 

 

Świąteczna Iluminacja już po raz piąty rozświetli cały Brzeg
40 tys. światełek już 7 grudnia
 
Komunikat Organizatorów Iluminacji z dnia 6 grudnia 2013 r. w związku z niekorzystną sytuacją pogodową:
 
Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, tegoroczna edycja Świątecznej Iluminacji Brzegu będzie przeprowadzona zarówno w sali teatralnej i foyer Brzeskiego Centrum Kultury, jaki przy wejściu do BCK. Rozpoczynamy zgodnie z planem, punktualnie o 14.00 – czekamy na Was! Lodowa kraina, pracownia bombek i łańcuchów choinkowych czy spektakl teatralny to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla Was. Będzie też szansa na ujawnienie artystycznych talentów, bo wspólnie stworzymy tę Wielką Świąteczną Grafikę!

 

 
Lodowa kraina, pracownia bombek i łańcuchów choinkowych czy spektakl teatralny to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała firma Mondelez Polska, pomysłodawca tradycyjnego grudniowego spotkania mieszkańców Brzegu
i okolic. Jubileuszowa Świąteczna Iluminacja Brzegu rozpocznie się już
w najbliższą sobotę, 7 grudnia br. o godzinie 14.00 na Placu Polonii Amerykańskiej przy BCK. Punktem kulminacyjnym będzie jak zwykle rozpalenie 40  000 światełek przez zwycięzcę konkursu na Wielkiego Rozświetlacza Brzegu.
 
 
W programie przewidziano wiele konkursów i atrakcji rodzinnych. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie mroźno i zimowo za sprawą lodowej krainy, w jaką zamieni się Plac Polonii Amerykańskiej. Będą pokazy i warsztaty lodowe. Każdy będzie też mógł rozgrzać się gorącą aromatyczną kawą i nabrać energii dzięki słodkim degustacjom. Będzie okazja do przygotowania wyjątkowych ozdób na swoje świąteczne drzewko, a animacje i zabawy dla najmłodszych prowadzić będą ulubieni bohaterowie bajkowi, wybrani w internetowej sondzie przeprowadzonej na Facebooku. W głosowaniu udział brali: Buzz Astral, Chester, Kubuś Puchatek, Lew Alex, Myszka Miki oraz Tygrysek, ale kto przybędzie na Świąteczną Iluminację, dowiemy się już w sobotę.
Jak na jubileusz przystało, nie zabraknie oczywiście prezentów oraz wielkiego tortu
ze świeczkami, do których dmuchania zaprosimy wszystkich mieszkańców zgromadzonych na placu. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie rozpalenie 40 000 światełek, symbolizujących 40 000 mieszkańców miasta przez zwycięzcę konkursu na Wielkiego Rozświetlacza Brzegu.
                              – Konkurs, jak co roku, cieszył się ogromną popularnością, wpłynęło do nas kilkadziesiąt odpowiedzi od mieszkańców powiatu brzeskiego. Są dłuższe i krótsze, pisane wierszem i prozą, znalazło się nawet jedno podanie o pracę na stanowisku Wielkiego Rozświetlacza!– przyznaje Joanna Matryba, specjalista ds. komunikacji w Mondelez Polska.
Spośród wszystkich zgłoszeń, komisja wybierze osobę, która rozpali nie tylko główny deptak, ale i serca wszystkich brzeżan. Aż do końca stycznia mieszkańcy będą mogli cieszyć się zimowymi spacerami w blasku magicznych światełek, ale już dziś zapraszamy na ten wyjątkowy moment, gdy w jednej chwili ulica Długa stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Brzegu.
Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2009 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie, organizowane z myślą o mieszkańcach powiatu brzeskiego
i okolic.
Głównym inicjatorem pomysłu jest firma Mondelēz International, lider na rynku przekąsek i wiodąca firma branży spożywczej w Polsce, właściciel między innym dwóch fabryk zlokalizowanych w Skarbimierzu koło Brzegu (woj. opolskie). Realizacją spotkania zajmuje się Brzeskie Centrum Kultury (BCK), wspierane przez Urząd Miasta Brzeg i Starostwo Powiatowe
w Brzegu.
Udział w tegorocznej edycji zapowiedzieli już: Burmistrz Brzegu – Wojciech Huczyński, Starosta Powiatu Brzeskiego – Maciej Stefański, a także Dyrektorzy Fabryk Mondelez Polska ze Skarbimierza.
Więcej szczegółów dostępnych jest na: www.swiatecznailuminacja.pl
 

 
 
Joanna Matryba                 
Specjalista ds. Komunikacji
Mondelez Polska 

 

Nie zapomnij udostępnić: